Україна відмовилась від участі в юніорському ЧС з дзюдо через допуск Росії: у її складі є військовослужбовець

Україна відмовилась від участі в юніорському ЧС з дзюдо через допуск Росії: у її складі є військовослужбовець

Україна відмовилась від участі в юніорському ЧС з дзюдо через допуск Росії: у її складі є військовослужбовець
Єлизавета Литвиненко (ліворуч) з японкою Сугімурі у поєдинку за "бронзу" на турнірі в Австрії. Фото: Федерація дзюдо Дніпропетровщини

Українці не поїдуть на світову першість у Португалію.

Збірна України не братиме участь у чемпіонаті світу з дзюдо серед юніорів (до 21 року) через допуск до змагань росіян. Про це повідомив президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк.

Наприкінці квітня 2023 року Міжнародна федерація дзюдо (IJF) оголосила про повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань. Їм дозволили взяти участь у чемпіонаті світу у нейтральному статусі. Після цього Україна відмовилась від участі у ЧС.

Пізніше збірна України з дзюдо оголосила про бойкот другого великого міжнародного старту у 2023 році - етапу Гран-прі у Таджикистані. Туди теж допустили росіян та білорусів.

Юніорський ЧС-2023 з дзюдо відбудеться у португальскому Одівелаші з 4 по 8 жовтня. Збірна України була заявлена на турнір, однак "в останній момент" туди допустили спортсменів із Росії, один з яких діючий військовослужбовець, заявив Кошляк. Тож збірна не поїде у Португалію.

"Хочу знову наголосити: моя позиція, як Президента ФДУ, позиція Президії національної Федерації щодо таких рішень IJF – незмінна. І вона залишиться незмінною, поки в Україні йде війна, поки щодня гинуть люди, поки ворог постійно обстрілює лікарні, школи, магазини, руйнує міста та села. Командам країн-агресорок не місце в світовому спорті", - зазначив очільник ФДУ.

"Дзюдо нас вчить поважати суперника та демонструвати цю повагу на татамі. Та в наших реаліях це неможливо. А вся ця історія з "нейтральними" атлетами – просто якийсь фейк. Адже весь цивілізований світ розуміє, що під  "нейтральністю" ховаються спортсмени країни, яка веде криваву війну прямо в центрі Європи".

За словами Кошляка, збірна України продовжить підготовку до чемпіонату Європи, Кубків Європи та інших важливих змагань.

Що відомо

  • Дзюдо стало першим видом спорту, у якому допустили атлетів з Росії та Білорусі на чемпіонат світу після оновлення рекомендацій Міжнародним олімпійським комітетом. На ЧС-2023 виступили одразу 19 індивідуальних "нейтральних" атлетів з цих країн.
  • IJF вдруге повернула росіян та білорусів до змагань після початку повномасштабного вторгнення. Уперше це трапилося у 2022 році, тоді Україна теж бойкотувала змагання.
  • У травні 2023-го до змагань росіян та білорусів також вирішив допустити Європейський союз дзюдо.
На початок