"Нічого не змінилося". Міжнародна федерація лижного спорту не повертатиме росіян до своїх змагань

"Нічого не змінилося". Міжнародна федерація лижного спорту не повертатиме росіян до своїх змагань

ЗМІ
"Нічого не змінилося". Міжнародна федерація лижного спорту не повертатиме росіян до своїх змагань
Російські лижники на Тур де Скі 2021 року. Фото: AP Photos

Санкції залишатимуться чинними у другому сезоні поспіль.

Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) продовжила відсторонення російських та білоруських спортменів від своїх змагань. Про це повідомляє шведське видання Sportbladet.

Після початку повномасштабного російського вторгнення до України лижники з Росії пропускали змагання FIS у сезоні 2022/23. У травні 2023 року організація продовжила санкції, попри рекомендації Міжнародного олімпійського комітету повернути індивідуальних спортсменів на умовах нейтралітету.

Перед початком нового сезону FIS провела саміт у швейцарському Цюриху, на якому обговорювалося і потенційне повернення росіян з білорусами. Ішлося на зустрічі й про продовження дискваліфікації на сезон 2023/24.

"З точки зору Швеції та Норвегії, було добре, що FIS вирішила не змінювати своєї позиції щодо Росії", — пояснив менеджер Шведської асоціації лижного спорту Ларс Еберг.

"Це було дуже важливо — щодо цієї теми існувала непевність. Рішення просували під час конференції навесні. Дискусій не було, швидше [ми просто отримали] інформацію. Але ми виходили й за межі нордичних країн та дуже чітко висловлювалися, що не вбачаємо жодної причини повертати Росію й Білорусь за цих обставин".

"Нічого не змінилося, відколи ухвалили рішення їх відсторонити. У Швеції ми дотримуємося такої позиції разом з іншими нордичними країнами. Тож ми задоволені. Мусимо й надалі дотримуватися такого підходу".

Під егідою FIS проводиться низка дисциплін з лижного спорту, а також змагань на сноуборді. До зони відповідальності федерації входять змагання з гірськолижного спорту, лижних перегонів, стрибків з трампліна, лижного фристайлу тощо.

Що відомо

  • У вересні заборону на участь спортсменів з Росії продовжила Міжнародна федерація бобслею та скелетону.
  • Влітку ж свої санкції проти російських та білоруських спортсменів зберіг Міжнародний союз ковзанярів, що опікується фігурним та синхронним катанням, шорттреком та ковзанярським спортом.
  • Раніше президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах публічно висловлювався на підтримку участі "нейтральних" росіян та білорусів у літній Олімпіаді-2024.
На початок