Комісія атлетів МОК обговорить допуск до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі

Комісія атлетів МОК обговорить допуск до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі

Комісія атлетів МОК обговорить допуск до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі
Нейтральна атлетка з Росії Марія Ласіцкене у Токіо-2020. Фото: AP Photos

Дискусія відбудеться на Міжнародному форумі спортсменів.

Комісія атлетів Міжнародного олімпійського комітету обговорить питання допуску до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. Це відбудеться у межах Міжнародного форуму спортсменів 2023 року, який пройде 1 та 2 жовтня у швейцарській Лозанні.

Міжнародний олімпійський комітет у березні 2023 року рекомендував спортивним федераціям допустити атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Тим самим МОК скасував попереднє рішення, яким організація пропонувала відсторонити спортсменів з цих країн у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Попри те, що низка керівних органів допустила росіян, як-от боротьби, дзюдо, фехтування, спортивної стрільби та стрільби з лука, МОК не прийняв рішення щодо участі Росії та Білорусі на Олімпіаді-2024. Міжнародний олімпійський комітет спочатку заявив, що визначить це у "потрібний момент", а в липні не надіслав запрошення цим країнам на Ігри у Парижі.

Однак на прийдешньому форумі у Лозанні Комісія атлетів висуне свої рекомендації щодо допуску росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі. У межах заходу відбудуться обговорення цих пропозицій.

Пленарне засідання Комісії атлетів щодо росіян та білорусів відбудеться у неділю, 1 жовтня. У програмі форуму воно зазначене як "Дискусія щодо повернення індивідуальних нейтральних спортсменів".

Що відомо

  • На початку 2023 року до 40 країн виступили проти можливої участі росіян на Олімпіаді-2024 та заявили про готовність бойкотувати Ігри у Парижі.
  • Україна заявила про готовність бойкоту Олімпіади у Парижі, якщо туди допустять росіян.
  • Нещодавно Міжнародний рух Global Athlete закликав Міжнародний паралімпійський комітет не допускати спортсменів з Росії та Білорусі до Паралімпійських ігор 2024 року.
На початок