"Нейтралітет — не варіант". Міжнародний рух закликав не допускати росіян до Паралімпіади перед ключовим голосуванням

"Нейтралітет — не варіант". Міжнародний рух закликав не допускати росіян до Паралімпіади перед ключовим голосуванням

"Нейтралітет — не варіант". Міжнародний рух закликав не допускати росіян до Паралімпіади перед ключовим голосуванням
Паралімпійський комітет Росії. Фото: AP Photos

Про що йдеться у заяві організації Global Athlete.

Міжнародний рух Global Athlete закликав Міжнародний паралімпійський комітет не допускати спортсменів з Росії та Білорусі до Паралімпійських ігор 2024 року. Відповідна заява вийшла на офіційному сайті організації.

Росіяни та білоруси не були представлені на зимовій Паралімпіаді-2022 в Пекіні, що відбулася незабаром після початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Офіційно членство двох країн у МПК призупинили в листопаді минулого року.

Питання участі спортсменів двох країн у прийдешній Паралімпіаді вирішуватимуть на дводенному засіданні Генасамблеї МПК. Зустріч стартує в Бахрейні у четвер, 28 вересня.

Як розповідав виданню Inside the Games президент МПК Ендрю Парсонс, делегатам запропонують три варіанти: повне відсторонення росіян та білорусів, частковий бан з "нейтральними" спортсменами або відсутність будь-якого відсторонення.

Про що йдеться у заяві Global Athlete

Напередодні голосування в Global Athlete — групі, що восени 2022-го публічно виступала проти планів МОК повернути росіян та білорусів до міжнародного спорту — наголосили на неприпустимості їхньої участі в Паралімпійських іграх у Парижі.

"Ми повторюємо та посилюємо голоси тисяч атлетів та 26 урядів із закликом відсторонити Росію та Білорусь від Паралімпіади-2024 у Парижі. Близько 20 місяців Росія провадить агресивну війну в Україні, за сприяння й підбурювання Білорусі. Насильство не припинилося й не зменшилося".

"З урахуванням тривалого порушення суверенітету та зростаючих наслідків конфлікту, МПК несе відповідальність, як спортивний лідер, залишити чинним своє принципове відсторонення російських та білоруських спортсменів".

"У той час як міжнародна спортивна спільнота вагається і поступово скасовує заборони, в Україні тривають щоденні звірства. Російська агресія призвела до смерті понад 235 спортсменів, руйнування щонайменше 345 спортивних об'єктів, переміщення 40 тисяч спортсменів, позбавлення тренувальних та змагальних об'єктів більш ніж 140 тисяч юних атлетів. Ці втрати й атаки, що тривають, не можуть стати фоновим шумом для глобального спортивного заходу, який вітає російських та білоруських учасників".

"На тлі планів МПК зважити подальшу долю відсторонення на Генеральній асамблеї цього тижня ми наголошуємо, що нейтралітет — не варіант. Не існує «нейтральної команди» або «нейтрального спортсмена» на Паралімпійських іграх. Національність є центральним елементом Ігор — спортсмени є прапороносцями, чий успіх має стійку асоціацію з їхньою батьківщиною, незалежно від того, яких прапорів, гімнів або національних кольорів їх позбавляють. Прибрати ідентифікацію [країн] не означає змінити той факт, що команда або спортсмен представляють свою країну — і у випадку Росії, потенційно підтримують або слугують режиму Путіна".

Що відомо

  • Зі свого боку, Міжнародний олімпійський комітет досі офіційно не оголошував, чи зможуть росіяни та білоруси змагатися на Олімпіаді-2024.
  • У березні 2023 року МОК радив федераціям поновити участь росіян та білорусів в індивідуальних турнірах — на умовах нейтралітету, що передбачає відсутність підтримки воєнної агресії Росії проти України та зв'язків із силовими відомствами двох країн.
  • Паралімпіада в Парижі офіційно стартує 28 серпня 2024 року. У 22 видах спорту розіграють понад 500 комплектів нагород.
  • Станом на 8 вересня 2023-го паралімпійька збірна України має 61 ліцензію на турнір у восьми видах спорту.
На початок