Англія, Польща, Латвія та Швеція бойкотуватимуть змагання УЄФА за участі російських команд

Англія, Польща, Латвія та Швеція бойкотуватимуть змагання УЄФА за участі російських команд

Оновлено
Англія, Польща, Латвія та Швеція бойкотуватимуть змагання УЄФА за участі російських команд
Александр Чеферін. Фото: AP Photos

Асоціації виступили проти повернення росіян у віковій категорії U17.

У вівторок, 26 вересня, УЄФА пом'якшив санкції проти Росії в європейському футболі. Керівний орган повернув до міжнародних змагань російські команди у віковій категорії U17.

Рішення УЄФА щодо російських футболістів U17 викликало реакцію у кількох асоціацій-членів конфедерації. Висловлюючи незгоду з частковим поверненням росіян до європейського футболу, вони заявили про готовність бойкотувати змагання за участі представників Росії.

Українська асоціація футболу не тільки виступила проти поновлення росіян, але й закликала інші європейські федерації долучитися до бойкоту. Окрім цього УАФ висловило незгоду з допуском російських команд та вимагає від УЄФА скасувати рішення Виконавчого комітету організації.

УАФ уже підтримали три європейські асоціації, які заявили про готовність бойкотувати змагання за участі російських команд U17. До коаліції доєдналися Англія, Польща, Латвія та Швеція.

Як асоціації відреагували на допуск російських команд у категорії U17

"Ми не підтримуємо допуск Росії до змагань УЄФА за віковими категоріями. Наша позиція залишається незмінною: збірні Англії не гратимуть проти Росії", – йдеться у заяві Футбольної асоціації Англії, яку цитує The Times.

Натомість здивування щодо рішення УЄФА висловив Цезар Кулеша, президент Польського футбольного союзу.

"Я був здивований заявою Виконкому УЄФА. Якщо російські збірні будуть допущені до змагань, наші збірні не будуть з ними змагатися. Це єдине правильне рішення", – написав у своєму Twitter польський функціонер.

"Федерація футболу Латвії (LFF) підтверджує, що збірні Латвії з футболу всіх рівнів не будуть грати проти російських команд, незалежно від місця проведення таких ігор або форми представництва російських спортсменів. Це суперечить твердій позиції LFF щодо війни, яку Росія розпочала в Україні, і ця позиція залишатиметься в силі до завершення бойових дій в Україні", – зазначається у повідомленні на сайті LFF.

Європейські країни не вперше підтримують Україну в контексті збереження санкцій проти російського спорту. На початку року до 40 країн виступили проти можливої участі росіян в Олімпіаді-2024 та заявили про готовність бойкотувати Ігри у Парижі.

ОНОВЛЕНО: До бойкоту публічно зголосилися приєднатися у Швеції та Литві. Президент шведської футбольної федерації Фредрік Райнфелдт оголосив, що національні команди не змагатимуться із суперниками з РФ.

"Федеральна рада ухвалила своє рішення, коли Росія здійснила неприйнятний напад на Україну. Ми не збираємося брати участь у жодних змаганнях з російськими учасниками", — наводить слова функціонера видання Expressen.

"Ми оголосили й продовжимо наголошувати, що не плануємо змагатися з російськими командами. Це наша позиція".

Відсторонення Росії у футболі: що відомо

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство в європейській федерації та перейти до Азії. Зрештою РФС відмовився від цього кроку.
  • На початку вересня УЄФА вперше за півтора року призначив російську бригаду арбітрів на міжнародний матч – на поєдинок Вірменії та Казахстану у жіночій Лізі націй.
  • УЄФА не позбавляє Росію очок у таблиці коефіцієнтів. Попри відсутність російських клубів у єврокубках Союз начисляє мінімальний показник за попередні п'ять років.
На початок