"Дуже слабко". Тренер збірної України з боксу оцінив результати команди у кваліфікації на Олімпіаду-2024

"Дуже слабко". Тренер збірної України з боксу оцінив результати команди у кваліфікації на Олімпіаду-2024

"Дуже слабко". Тренер збірної України з боксу оцінив результати команди у кваліфікації на Олімпіаду-2024
Олександр Хижняк - лідер збірної України. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України з боксу для Суспільне Спорт.

У межах відбору на Ігри-2024 з боксу Україна наразі здобула одну ліцензію. На Європейських іграх у Польщі Олександр Хижняк виграв "золото" у категорії до 80 кілограмів та виборов путівку у Париж-2024.

За наступні олімпійські ліцензії збірна України змагатиметься на кваліфікаційних турнірах у 2024 році. Склад команди на ці змагання формуватиме головний тренер "синьо-жовтих" Дмитро Сосновський.

Одним з основних турнірів для України восени 2023 року для формування збірної міг стати Кубок Європи у Чорногорії. Однак цей турнір "синьо-жовті" пропускатимуть через допуск росіян під національним прапором.

Відтак сформувати склад збірної України на два кваліфікаційні турніри, які відбудуться у 2024 році та визначать підсумковий список учасників Олімпіади-2024 з боксу, тренерський штаб матиме змогу за підсумками чемпіонату України. Турнір відбудеться 19-26 листопада у Львові.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт головний тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський розповів, що за підсумками національної першості має на меті визначити боксерів, які зможуть боротися за олімпійські ліцензії. Наставник "синьо-жовтих" зазначив, що після турніру у Львові у деяких вагових категоріях можуть змінитися лідери.

"На чемпіонаті України, який пройде у Львові, наше завдання - переглянути боксерів та зібрати потужну збірну. Можливо, у якійсь вазі зміниться лідер. Я не дуже задоволений, адже станом на зараз, із семи вагових категорій ми завоювали лише одну ліцензію на Олімпійські ігри. Я розраховував хоча б на 2-3. Для українського боксу – це слабко, навіть дуже слабко".

"Коли я залишив посаду головного тренера збірної у 2018 році, команда була найсильнішою в Європі та однією з найсильніших у світі. А зараз команди практично немає. У кожній з 13 вагових категорій у нас мають бути бойові одиниці, наразі ми назбираємо 4-5. Тому сьогодні ціль наша – це знову створити бойову команду. Зараз, на жаль, у нас такої команди немає. Бокс – це один із ключових видів спорту в Україні. Гадаю, він таким і буде, але для цього потрібно докласти зусиль".

Збірна України з боксу: що відомо

  • На Олімпіаді-2024 будуть розіграні медалі у семи вагових категоріях серед чоловіків та шести – у жінок.
  • Кваліфікаційні турніри на Олімпіаду-2024 з боксу відбудуться 29 лютого - 12 березня в Італії та 23 травня - 3 червня в Таїланді.
  • На попередній Олімпіаді у Токіо срібним призером змагань став Олександр Хижняк.
На початок