"Ми там змагатися не повинні". Збірна України з боксу пропустить Кубок Європи через участь росіян

"Ми там змагатися не повинні". Збірна України з боксу пропустить Кубок Європи через участь росіян

Ексклюзивно
"Ми там змагатися не повинні". Збірна України з боксу пропустить Кубок Європи через участь росіян
Олександр Хижняк. Фото: European Games

Ексклюзивний коментар тренера збірної України з боксу для Суспільне Спорт.

Збірна України з боксу відмовилася від участі у Кубку Європи, який пройде у Чорногорії 6-15 жовтня 2023 року. Про це повідомила пресслужба Федерації боксу України.

У 2022 році, попри санкції у професійному боксі від провідних світових організацій, Міжнародна боксерська асоціація (IBA) вирішила не відсторонювати представників Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Ба більше, організація втратила визнання з боку МОК та своєю діяльністю поставила під питання проведення боксерських змаганнях на Олімпіаді-2024.

Через допуск російських та білоруських боксерів до міжнародних любительських турнірів, ФБУ заявила про бойкот змагань за участі представників Росії та Білорусі. Зокрема, українці відмовилися від участі у чоловічому та жіночому чемпіонатах світу 2023 року.

Попри те, що Європейський боксерський союз (EBU) продовжив відсторонення представників Росії від змагань під егідою організації, Європейська конфедерація боксу (EUBC) допускає росіян та білорусів із національною символікою до своїх турнірів. Серед таких змагань – прийдешній Кубок Європи, який прийматиме Будва.

У ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський розповів про рішення бойкотувати змагання у Чорногорії. Тренер національної команди зазначив, що "синьо-жовті" не змагатимуться на турнірах, де російські боксери представлені в будь-якому статусі: під національною символікою чи як нейтральні спортсмени.

"Особисто для мене ситуація абсолютно зрозуміла, якщо на турнірі виступають представники країн-агресорок, то ми там змагатися не повинні. Наразі цю думку поділяє й Федерація боксу України. Не має значення, у якому статусі вони будуть присутні – у нейтральному або під своїми прапорами. Мені важко говорити за усю Україну, це виключно моя думка. Ми бачили, що деякі українські спортсмени вже змагалися з росіянами, але особисто для мене, це неприпустимо. Якщо ми братимемо участь у турнірах, де виступає Росія, то будемо показувати усьому світу, що все гаразд, спорт – поза політикою, але це ж не так".

"У Федерації дехто підіймав питання, щоб ми їхали на турніри, якщо росіяни виступатимуть там у нейтральному статусі. З цього питання у кожного своя думка. До того ж, це вже робили наші фехтувальники та борці. Я не знаю, як у майбутньому вирішуватиме ФБУ, але особисто за себе можу сказати, що я не поїду на змагання, де виступатимуть росіяни", – додав Сосновський.

Відсторонення росіян у боксі: що відомо

  • Восени 2022 року IBA стала першою великою міжнародною федерацією, що повністю поновила Росію та Білорусь у правах на тлі війни в Україні. Це призвело до масового бойкоту турнірів з боку України, США та країн Європи.
  • Всесвітня боксерська асоціація (WBA) у грудні 2022 року відновила у своїх рейтингах російських та білоруських боксерів.
  • Юніорська збірна України з боксу у вересні 2022-го знялася з чемпіонату Європи в італійському Монтезільвано через заборону виступати під національним прапором.
На початок