"Із негативу тільки результат". Тренер жіночої збірної України оцінив старт команди у Лізі націй

"Із негативу тільки результат". Тренер жіночої збірної України оцінив старт команди у Лізі націй

Ексклюзивно
"Із негативу тільки результат". Тренер жіночої збірної України оцінив старт команди у Лізі націй
Володимир Пятенко. Фото: УАФ

Ексклюзивний коментар тренера збірної для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з футболу провела два матчі у новоствореній Лізі націй. До турніру "синьо-жовті" готувалися під керівництвом Володимира Пятенка, який у статусі виконувача обов'язків змінив іспанця Луїса Кортеса на початку серпня.

У двох стартових турах Ліги націй Україна зіграла проти Сербії та Польщі. Обидва поєдинки українки програли з однаковим рахунком 1:2. Наступний суперник команди – Греція, з якою підопічні Пятенка зіграють два поєдинки у жовтні.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор домашніх матчів жіночої збірної України в Лізі націй. Дивіться прямі трансляції домашніх матчів України на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих каналах Суспільного.

За підсумками двох турів "синьо-жовті" займають третє місце у квартеті В, випереджаючи Грецію за додатковими показниками. Українські гравчині на шість очок поступаються лідеркам групи: Сербії та Польщі.

Після останнього матчу України у межах вересневої міжнародної паузи Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером команди. Наставник "синьо-жовтих" розповів про результати у вересневих матчах, а також про свій статус на чолі збірної.

  • Про гру команди

"Із негативу тільки результат. З усім іншим добре. Кожна гравчиня, яка була на цьому зборі, можна сказати про ці дві гри – гідна бути в збірній. Найголовніше, що всі гравчині, які виходять в старт, ті, хто на заміну, і ті, хто залишалися на лавці, були єдиним колективом. Тому тільки подяка і добрі слова на адресу наших футболісток. Були командою у ці дві гри і будемо нею. Показали дуже гідну гру у цих двох матчах і не заслуговували поразки. Помилки були, але це рівень збірних. Команда Польщі та Сербії – дуже хороші збірні, на жаль, за ці помилки [нас] покарали. Ще раз хочу наполягти на тому, що абсолютно ніхто не випадав, а навпаки, підсилювали гру ті, хто виходив на заміну, хто виходив у старті".

  • Про вимушену ротацію складу

"Зміни у складі? Дарина Апанащенко відчула біль, привідний м'яз. У старті вийшла Даяна Семків – повністю віддалася грі та була дуже цінною на полі. Виконала вимоги всі абсолютно, органічно вписалася в склад".

  • Про висновки після матчів збірної
"Я вже сказав, що ці незначні помилки, за які не карають інші команди, у збірних це інший рівень. Тому будемо працювати над тим, щоб навіть незначних помилок не зробити".
  • Про те, чого забракло у матчах проти Сербії та Польщі

"Якщо брати оборону та атаку, то захищається вся команда, як і атакує. Тому можна сказати, що у порівнянні з першою грою з сербками, вже був кращий контроль м'яча. Напевно, було хвилювання у першій грі, багато сумбуру. А в другому матчі дівчата заспокоїлися, більш упевнено, точно грали, але трохи не вистачає в завершенні останнього пасу".

  • Про напругу між Україною та Польщею

"Політична напруга між Україною та Польщею? Та ні, абсолютно ні [не було помітно]. Єдине, що мені не сподобалося – наприкінці матчу затягування часу суперницями. А так... Це футбольні хитрощі, котрі притаманні грі. Це класика. Це єдине, що мені не сподобалося. А так, все нормально".

  • Про результати команди та турнірне становище
"Покращити ситуацію можуть тільки перемоги. Тільки перемоги, і наступний збір, це Греція. Тому будемо грати. Будемо намагатися і у матчах-відповідях, і в іграх з грекинями. Будемо все робити для того, щоб перемогти. Зараз ще рано говорити про турнірну таблицю. Але рівень всіх команд в нашій групі дуже гарний. І в Польщі футболістки грають у європейських чемпіонатах – це в основному Німеччина, Франція. Ми будемо намагатися перемагати. Віримо в свої сили, і гравчині прийняли ті вимоги, які є, і дуже добре їх виконують. Єдине з негативу – це результати цих двох ігор".
  • Про статус виконувача обов'язків тренера

"Я на це не звертаю увагу. Як розумію, це питання технічне. Так, [планується, що до наступних матчів очолюватиму збірну]".

Збірна України у Лізі націй: що відомо

  • Під час наступної міжнародної паузи зіграє проти Греції 27-го та 31 жовтня.
  • Для виходу до Ліги А Україна має стати переможницею групи або виграти стиковий поєдинок проти третьої команди вищого дивізіону, якщо "синьо-жовті" стануть у своєму квартеті другими.
  • Команди, що фінішують останніми у Лізі В, автоматично понизяться в класі до Ліги C.
На початок