"Це було весело". Дев'ятирічна філіппінка на Азійських іграх-2023 виступила у фіналі змагань зі скейтбордингу: результат

"Це було весело". Дев'ятирічна філіппінка на Азійських іграх-2023 виступила у фіналі змагань зі скейтбордингу: результат

"Це було весело". Дев'ятирічна філіппінка на Азійських іграх-2023 виступила у фіналі змагань зі скейтбордингу: результат
Мазел Періс Алегадо на Азійських іграх-2023. Фото: Getty Images

Скейтбордистка стала наймолодшою учасницею змагань.

У китайському Гуанчжоу тривають 19-ті за ліком Азійські ігри. Континентальна першість 2023 року розпочалася 23 вересня й завершиться 8 жовтня.

Загалом у межах Азійських ігор-2023 розіграють 481 комплект нагород. Одними з перших були визначені переможниці жіночих змагань зі скейтбордингу – фінал у цьому виді відбувся у понеділок, 25 вересня.

Учасницями боротьби за медалі жіночого скейтбордингу стали вісім спортсменок. Серед них – представниця Філіппін Мазел Періс Алегадо, яка проживає у США.

Філіппінська скейтбордистка взяла участь у Азійських іграх у віці дев'яти років. Алегадо – не тільки наймолодша учасниця збірної Філіппін на турнірі, але й усього турніру в Гуанчжоу.

У фіналі змагань Алегадо посіла сьоме місце з найкращим результатом у першому заїзді – 52.85 бала. Переможниця турніру, 15-річна японка Хінано Кусакі, виборола "золото" з показником 88.87 бала.

Азійські ігри-2023. Скетбординг (парк, жінки): топ-3

  1. Хінано Кусакі (Японія) – 88.87 бала
  2. Юхан Лі (Китай) – 85.48
  3. Мао Джиасі (Китай) – 80.46

...

  • 7. Мазел Періс Алегадо (Філіппіни) – 52.85

Після завершення вирішальних заїздів філіппінка розповіла, що задоволена результатом на Азійських іграх-2023. Окрім цього, 9-річна філіппінка мріє про участь в Олімпіаді.

"Я справді пишаюся тим, що потрапила сюди. Була так схвильована, тому що змогла кататися на Азійських іграх. Це було весело. Моя мрія — стати професійною скейтбордисткою. Я б із задоволенням поїхала на Олімпіаду", — Мазел Періс Алегадо.

Змагання зі скейтбордингу на рівні Олімпійських ігор дебютували у Токіо-2020, де розіграли чотири комплекти нагород: у парку та стріті серед чоловіків та жінок. У межах змагань британка Скай Браун здобула "бронзу" у віці 13 років, а срібній призерці Коконі Хіракі було 12 років.

Азійські ігри-2023: що відомо

  • Континентальна першість Азії мала відбутися 2022 року, однак через пандемію Covid-19 їх відтермінували на рік.
  • Планувалося, що до змагань у Китаї допустять збірні Росії та Білорусі, однак у підсумку від цього задуму організатори відмовилися.
  • Запрошення від МОК виступити на Олімпіаді-2024 отримали 203 з 206 країн – серед них немає наразі Росії та Білорусі.
На початок