"Триває провадження". СБУ виявила у тренера збірної України з хокею Шахрайчука дійсний паспорт РФ: як відреагували у ФХУ

"Триває провадження". СБУ виявила у тренера збірної України з хокею Шахрайчука дійсний паспорт РФ: як відреагували у ФХУ

Ексклюзивно
"Триває провадження". СБУ виявила у тренера збірної України з хокею Шахрайчука дійсний паспорт РФ: як відреагували у ФХУ
Вадим Шахрайчук. Фото: ХК "Київ Кепіталз"

Ексклюзивний коментар Георгія Зубка для Суспільне Спорт.

Коментар: Орина Легащова

Головний тренер збірної України з хокею Вадим Шахрайчук залишається відстороненим від обійманої посади за рішенням Дисциплінарного комітету Федерації хокею України. Відповідне рішення в організації ухвалили 20 вересня.

Федерація не надавала публічних пояснень для відсторонення Шахрайчука на термін до двох місяців. Рішення у ФХУ називали проміжним і анонсували його подальший розгляд на засіданні 21-го числа.

Відтоді в ЗМІ оприлюднили інформацію про наявність дійсного російського паспорта в тренера збірної. Журналістка Олена Курбанова оприлюднила в Telegram лист від Служби безпеки України до Міністерства молоді та спорту з цього приводу від травня 2023 року.

"За таких обставин вважаємо неможливим і таким, що безумовно зашкодить міжнародній репутації України, представництво нашої держави в умовах військової агресії російської федерації особою, що має громадянство держави-агресора", — йдеться у зверненні, підписаному Головою Служби Василем Малюком.

СБУ виявила у відстороненого тренера збірної України з хокею Шахрайчука чинний паспорт РФ: як відреагували у федерації
Паспорт, оприлюднений у ЗМІ. "Прямий"

Як відреагували у Федерації хокею України

На пресконференції до старту нового хокейного сезону у вівторок, 26 вересня, ситуацію для Суспільне Спорт прокоментував президент федерації Георгій Зубко.

Очільник ФХУ наголосив, що вище керівництво організації не має впливу на розгляд дисциплінарного провадження проти Шахрайчука і не може коментувати його перебіг.

  • Про перебіг провадження:

"Президент федерації не має доступу й не чинить вплив на дисциплінарні органи. Наскільки мені відомо, йде дисциплінарне провадження. Я впевнений, воно матиме об'єктивніше рішення. Коментувати його, на жаль, я не можу".

"Думаю, дисциплінарний комітет міг потребувати ще часу [через] додаткові виявлені обставини. Тому не можу коментувати публічно процес дисциплінарного провадження".
  • Чи розглядали нових тренерів до збірної і "Київ Кепіталз":

"Не [Федерація хокею] визначає тренерів клубних команд — ба більше, ми жодним чином не впливаємо на кадрову політику. Там визначає власник, президент клубу. Завжди поважаємо рішення, які ухвалює клуб".

"У кожній збірній ФХУ має достатню лаву потенційних тренерів, менеджерів на всі посади. Це була одна з моїх принципових вимог, аби ми завжди мали альтернативу. Звісно, коли працює тренерський штаб, ми йому не заважаємо. Коли виникає потреба до зміни, то ми готові розглядати деякі кандидатури".

  • Чи було помилкою призначати Шахрайчука тренером:

"Я не є судом, іншим слідчим органом. Не можу визначати й давати такі оцінки. Ми сприймаємо Вадима Шахрайчука [як] відомого, заслуженого українського гравця і тренера, який чесно працював на користь української збірної. Якщо будуть встановлені фаховими органами і будуть надані нам інші документи... Наразі ми маємо бути об'єднані".

"Я працюю з Шахрайчуком три роки особисто, жодного разу я не вбачав від нього жодних, навіть дрібних антиукраїнських моментів. Для мене Шахрайчук — це людина, яка допомагала і, сподіваюся, буде допомагати українському хокею, збірній та збірникам, гравцям. Він є сьогодні тренером «Київ Кепіталз», і ми бажаємо цьому клубу успіху".

Що кажуть у "Київ Кепіталз"

Столичний клуб виступив із власною заявою від особи мажоритарного власника Євгена Зіміна після новин про відсторонення Шахрайчука від посади в збірній.

Так, у "Кепіталз" не планують вносити зміни до тренерського штабу перед початком сезону в жовтні. А висунуті звинувачення проти очільника команди називають "необґрунтованими".

"Наші очікування щодо майбутнього сезону залишаються незмінними та здійсненними, і ми не передбачаємо змін у нашій хокейній команді на даному етапі", — йдеться в публікації від 20 вересня.

"Ми розчаровані останніми рішеннями Федерації хокею України. Будь-які подальші маніпуляції можуть зашкодити підготовці наших гравців і тренерського штабу. [...] Ми хочемо зазначити, що ми добре поінформовані про висунуті звинувачення та можемо підтвердити, що вони необґрунтовані. Ми твердо стоїмо на боці Вадима Шахрайчука і будемо продовжувати регулярні та конструктивні діалоги з нашим хокейним керівництвом. Наша головна мета — знайти справедливе вирішення".

"Триває провадження". СБУ виявила у тренера збірної України з хокею Шахрайчука дійсний паспорт РФ: як відреагували у ФХУ
Шахрайчук з командою "Київ Кепіталз". "Київ Кепіталз"

Що відомо

  • "Київ Кепіталз" відкриватимуть новий хокейний сезон в чемпіонаті України матчем у неділю, 1 жовтня. У Києві команда Шахрайчука зустрічатиметься з херсонським "Дніпром".
  • Збірну України Шахрайчук очолює від 2021 року. З нового сезону він має поєднувати роботу в національній команді з посадою в "Кепіталз".
  • Збірна України наступного року повернеться до виступів на чемпіонаті світу в дивізіоні IВ. Навесні команда посіла в ньому друге місце, позаду лише Японії.
На початок