Російський олімпійський чемпіон з гімнастики Нагорний потрапив до санкційного списку Канади

Російський олімпійський чемпіон з гімнастики Нагорний потрапив до санкційного списку Канади

Російський олімпійський чемпіон з гімнастики Нагорний потрапив до санкційного списку Канади
Нікіта Нагорний. Фото: AP Photos

Що передбачають обмеження для гімнаста.

Канада внесла до санкційного списку російського олімпійського чемпіона зі спортивної гімнастики Нікіту Нагорного, повідомляє видання Inside the Games.

У складі команди Олімпійського комітету Росії Нагорний виборов своє дебютне олімпійське "золото" в Токіо, вигравши командні змагання. Також в Японії він виграв дві "бронзи": у багатоборстві та вправах на перекладині.

В РФ Нагорний очолює молодіжну військову організацію "Юнармія". Минулого року спортсмен брав участь у військовому параді 9 травня в Москві. У 2016-му отримував офіцерське звання в складі Росгвардії.

Що передбачають санкції Канади

Сумарно до оновлених списків потрапили 42 фізичні та 21 юридична особи. Канадський уряд пояснює їхнє включення тим, що вони "залучені або пов'язані з протизаконним та масовим переміщенням Кремлем українських дітей, російською дезінформацією та ядерним сектором РФ".

Санкції передбачають замороження активів підсанкційних осіб всередині країни. Також їм забороняється укладати будь-які угоди з громадянами Канади.

Що відомо

  • У грудні 2022 року Нагорний потрапив до переліку 55 російських спортсменів, проти яких Верховна Рада схвалила персональні санкції через підтримку російської війни в Україні та легітимізацію вторгнення.
  • У липні Міжнародна федерація гімнастики (FIG) схвалила повернення до змагань російських та білоруських спортсменів на умовах нейтралітету — без державної символіки та за умови відсутності зв'язків зі збройними формуваннями двох країн.
  • Водночас дозвіл на повернення до міжнародних турнірів росіяни та білоруси зможуть отримати не раніше січня 2024 року. Відтак чемпіонати світу з художньої та спортивної гімнастики вони пропускатимуть.
На початок