Анатолій Тимощук оскаржуватиме санкції УАФ у Спортивному арбітражному суді: реакція Асоціації

Анатолій Тимощук оскаржуватиме санкції УАФ у Спортивному арбітражному суді: реакція Асоціації

Анатолій Тимощук оскаржуватиме санкції УАФ у Спортивному арбітражному суді: реакція Асоціації
Анатолій Тимощук. Фото: ФК "Зєніт"

Колишнього капітана збірної позбавили тренерської ліцензії, титулів та заборонили вести в Україні футбольну діяльність.

Ексфутболіст збірної України Анатолій Тимощук, що продовжує працювати в Росії на тлі повномасштабної війни, планує оскаржити в Спортивному арбітражному суді (CAS) санкції, які проти нього запровадила Українська асоціація футболу. Про це йдеться у заяві на сайті національної організації.

З 2017 року Тимощук працює асистентом головного тренера в російському "Зєніті". Посаду в клубі він не залишив навіть після початку повномасштабного російського вторгнення до України.

Тимощук також публічно не засуджував вторгнення до України, за збірну якої у 2000-2016 роках провів рекордних 144 матчі. Українська сторона у відповідь визнала його винним у порушенні Кодексу етики та чесної гри УАФ.

Так, Тимощука було вирішено позбавити тренерської ліцензії Pro, державних нагород і футбольних титулів в Україні, виключити його з реєстру футболістів збірних команд УАФ й заборонити вести футбольну діяльність в Україні.

Що відомо про справу

  • В УАФ повідомили, що Тимощук намагався оскражити санкції в Апеляційному комітеті організації. Той у повному обсязі колишьному півзахиснику відмовив — рішення КДК УАФ відтак залишалося чинним.
  • Надалі Тимощук планує виносити справу на розгляд Спортивного арбітражного суду в швейцарській Лозанні. УАФ наразі працює над підготовкою власної позиції перед розглядом позову, повідомили в організації.
  • Дати слухань у CAS наразі не визначені — у Лозанні їх мають встановити окремо.

Тимощук
Тимощук продовжує працювати в "Зєніті" з 2017 року. ФК "Зєніт"

Що відомо

  • Від початку 2023 року санкції проти Тимощука відповідним указом схвалив Президент України Володимир Зеленський. Вони розраховані на 10 років та передбачають низку обмежувальних заходів.
  • У лютому УАФ також розглядала ймовірні випадки порушення Кодексу етики та чесної гри з боку інших футбольних осіб, що продовжують працювати в РФ, як-от колишніх футболістів збірної України Дмитра Іванісені та Геннадія Зубова.
  • Від початку повномасштабної війни контракт із "Зєнітом" розірвав інший українець у команді — захисник Ярослав Ракицький, який відтоді повернувся до виступів у донецькому "Шахтарі".
На початок