"На кожному турнірі додавали". Тренер жіночої збірної України з волейболу оцінив виступи команди у сезоні-2023

"На кожному турнірі додавали". Тренер жіночої збірної України з волейболу оцінив виступи команди у сезоні-2023

Ексклюзивно
"На кожному турнірі додавали". Тренер жіночої збірної України з волейболу оцінив виступи команди у сезоні-2023
Іван Пєтков під час матчу збірнорї України. Фото: CEV

Ексклюзивний коментар тренера збірної України для Суспільне Спорт.

Авторка: Орина Легащова

Жіноча збірна України з волейболу завершила останній турнір у 2023 році. Після олімпійської кваліфікації та оновлення рейтингу FIVB українські гравчині займають 19-е місце у світовому заліку збірних.

Загалом впродовж сезону 2023 року підопічні Івана Пєткова взяли участь у чотирьох турнірах: Золотій Євролізі, Кубку претенденток, фінальній частині чемпіонату Європи та відборі на Олімпіаду-2024. У двох з них, Кубку претенденток та олімпійській кваліфікації, українські волейболістки змагалися вперше.

Україна не змогла вийти до еліти світового волейболу через Кубок претенденток та не потрапила на Ігри-2024 у Парижі. Натомість збірна вдруге стала переможницею Золотої Євроліги, у фіналі якої з рахунком 3:0 перемогла Швецію.

Результати збірної України у сезоні-2023:

Після завершення офіційного сезону Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером жіночої збірної України з волейболу Іваном Пєтковим. Наставник "синьо-жовтих" оцінив виступ команди впродовж змагального року та плани на наступні турніри.

  • Гра упродовж літа й на олімпійському кваліфікаційному турнірі
"Я задоволений [грою команди]. Упродовж усього літа команда показувала хороший рівень гри – і на Золотій Євролізі, і в Кубку претенденток, і на чемпіонаті Європи, і от на олімпійському відбірковому турнірі. Зараз ми грали п'ять поспіль матчів проти п'яти команд з топ-10 світового рейтингу, і ми продемонстрували якісний волейбол. Наша молода збірна показала, що дуже сильно виросла. Я щасливий і задоволений, як вони розвиваються. На кожному наступному турнірі команда додавала у рівні і грала краще".

"Минулого року ми дуже зросли у рейтингу, зараз ми на 19-му місці – ще минулого року були далеко від цього. Дуже щасливий і задоволений командою".

  • Про виступ на олімпійському кваліфікаційному турнірі

"До цього наша команда не грала на такому рівні, ми уперше грали з командами з топ-10 світового рейтингу – спершу на Євро, тоді на олімпійському кваліфікаційному турнірі. Для нас це був величезний досвід. Якщо хтось зараз думає, що команда повинна кваліфікуватися на Олімпіаду – це просто нереально. У нашому плані – спробувати відібратися на Олімпіаду-2028".

  • Про плани на сезон 2024 року
"Наступний рік – Золота Євроліга, кваліфікація на чемпіонат Європи. Якщо виграємо Золоту Євролігу, то треба вигравати Кубок претенденток. Це дуже важливо. Коли команда потрапляє у Лігу Націй - кожна гра буде на такому рівні, як на олімпійському турнірі, це дає досвід, дає шанс думати про відбір на наступну Олімпіаду. Це найважливіша задача на наступний рік – відібратися у Лігу Націй".
На початок