Міжнародна федерація бобслею та скелетону продовжила заборону на участь у змаганнях представникам Росії

Міжнародна федерація бобслею та скелетону продовжила заборону на участь у змаганнях представникам Росії

Міжнародна федерація бобслею та скелетону продовжила заборону на участь у змаганнях представникам Росії
Збірна Росії з бобслею. Фото: AP Photos

Організація не змінила рішення, прийняте з початком повномасштабного вторгнення Росії.

Міжнародна федерація бобслею та скелетону (IBSF) продовжила заборону на участь у змаганнях представникам Росіїї. Відповідне рішення організація ухвалила під час засідання Конгресу, що відбувся у Барселоні.

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну IBSF відсторонила росіян. У липні 2022 року, коли закінчився термін початкової дискваліфікації, організація продовжила дію рішення на невизначений період.

Однак у березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет рекомендував спортивним федераціям допустити росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі. На цей заклик погодилися, зокрема, керівні органи боротьби, дзюдо, фехтування, спортивної стрільби та стрільби з лука.

Перед початком сезону 2023/24 у бобслеї та скелетоні в іспанській Барселоні відбувся Конгрес організації. В ході засідання IBSF учасники проголосували за продовження санкцій проти спортсменів з Росії. Про це написав Владислав Гераскевич, представник України на Конгресі Міжнародної федерації бобслею та скелетону.

"Відсторонення російських спортсменів у скелетоні та бобслеї продовжено. Дуже вдячний учасникам Конгресу за велику підтримку України. В минулому сезоні ми мали змогу розвивати нашу команду саме завдяки підтримці наших закордонних партнерів та IBSF. Ми дуже сподіваємось, що ця підтримка залишиться настільки ж потужною і в наступних сезонах".

"Найголовніша новина Конгресу для нас – ми не побачимо російську пропаганду на льодових аренах у сезоні 2023/24! Відсторонення російських атлетів, яке було прийнято під час минулорічного конгресу, залишається в силі. Ми провели величезний обʼєм роботи минулого року, цілий рік продовжували співпрацювати з нашими закордонними колегами і горді ділитись з Вами гарними новинами. Дуже вдячний за Вашу підтримку та увагу до нашої діяльності".

Що відомо

  • Сезон 2023/24 Кубка світу зі скелетону триватиме з листопада 2023-го до березня 2024 року. У рамках сезону відбудеться вісім етапів Кубка світу, а також чемпіонат світу, який 22-24 лютого прийматиме німецький Вінтерберг.
  • Бобслейний сезон розпочнеться у листопаді, а завершиться у березні 2024 року в американському Лейк-Плесіді. Чемпіонат світу з бобслею 24 лютого - 3 березня також прийматиме німецький Вінтерберг.
  • Україну у скелетоні представляє Владислав Гераскевич, який попередній сезон Кубка світу завершив на 13-му місці.
На початок