Біатлон: Кубок IBU

Біатлон: Кубок IBU

"До старту сезону потрібно ще багато попрацювати". Юрай Санітра – про склад України та літній біатлонний сезон

"До старту сезону потрібно ще багато попрацювати". Юрай Санітра – про склад України та літній біатлонний сезон

Ексклюзивно
"До старту сезону потрібно ще багато попрацювати". Юрай Санітра – про склад України та літній біатлонний сезон
Юрай Санітра. Фото: Євгеній Каранов / Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри для Суспільне Спорт після завершення чемпіонату України.

Збірна України з біатлону завершила літню частину сезону, який є підготовкою до зимового сезону, але водночас упродовж цієї частини відбулися кілька важливих стартів – чемпіонат світу та чемпіонат України.

У чоловічій збірній України за літо 2023 року, зокрема, відбулася одна травма – Дмитро Підручний зламав руку, пропустив обидва турніри і готуватиметься за окремою програмою до старту Кубка світу.

Щодо результати інших біатлоністів, травми та склад команди Суспільне Спорт поспілкувалося з Юраєм Санітрою – головним тренером усієї чоловічої збірної України з біатлону (відповідає за команди А, Б та юніорів).

  • Про літню частину підготовки до сезону
"Літнім чемпіонатом України ми завершили перший етап підготовки до сезону. Можу сказати, що літня частина пройшла у дуже хорошому стані, ми виконали багато якісної тренувальної роботи. Використали умови, щоб максимально підготуватися до сезону. Гадаю, хлопці добре виступили на чемпіонаті світу, але до старту сезону нам потрібно ще багато над чим попрацювати. Я задоволений юніорами, які виступили добре і на чемпіонаті світу, і на чемпіонаті України непогано. Дуже великий потенціал показав і мене зацікавив Борковський, у якого хороші функціональні дані, будемо дивитися на нього далі".
  • Про склад команди

"Що стосується складу команди, то, на жаль, третій сезон поспіль маємо проблеми. Три роки тому ми боролися з "ковідом", минулого року у Дмитро Підручного були проблеми з коліном, зараз – рука. На цей момент можу сказати, що 100% ми будемо у ненайсильнішому складі стартувати на першому Кубку світу в Естерсунді.

Стан Підручного покращується. Ми зробили під нього спеціальну програму – у жовтні він готуватиметься у Сянках, у листопаді приїде на вкатку в Обертілліах. Якщо все буде за планом, сподіваюся, він зможе взяти участь на другому етапі Кубка світу. Це лише наше бажання, усе буде залежати від того, як відбуватиметься відновлення після цієї травми.

Через те, що Підручний ще не може у повному обсязі виконувати роботу, ми включили у команду Руслана Ткаленка, який буде готуватися до старту сезону разом із нами. А в Контіолахті вже на вкатці побачимо, хто буде готовий до сезону і там визначимо шістку на перший етап Кубка світу".

  • Про Руслана Ткаленка та відсутність на чемпіонаті України Віталія Мандзина

"Що стосується фізичного стану Ткаленка – він на рівні хлопців. Більші проблеми він має зі стрільбою стоячи, над цим йому треба попрацювати. Шкода, що в останній день збору в Австрії він впав на роликах. Добре, що нічого страшного не сталося, лише трішки лікоть та коліно пошкодив.

Щодо Віталія Мандзина, то він у серпні був з Підручним у Норвегії, де вони стартували на Blinkfestivalen. Віталій тягнеться за Дмитром, помітно, що він виконав хорошу роботу. На літньому чемпіонаті світу він не був у найкращому стані, вже стомився, тому що мав чотири важкі старти у Норвегії, потім ще стартував у Вісбадені. На цей час Мандзин дуже добре готовий, що показали функціональні тести, які ми зробили зараз під час чемпіонату України.

На чемпіонаті України він не стартував через травму коліна, потрібно було його долікувати. У нього є невелика проблема, я думаю, що впливає на це навантаження. Та я вірю, що на збір, який почнеться 2 жовтня в Обергофі, приїде в оптимальному стані".

  • Про відсутність Юлії Джими на літньому чемпіонаті України
"Я про це не буду нічого казати, тому що я не маю прямого впливу на її тренувальний процес. Вона лише готується з нами, ми забезпечуємо та організовуємо їй підготовку".

Новий біатлонний сезон 2023/24: що відомо

  • Старт нового біатлонного сезону відбудеться в шведському Естерсунді – перша гонка Кубка світу пройде 25 листопада. А в фінському Контіолахті 30 листопада розпочнеться Кубок IBU.
  • Збірна України з біатлону – і чоловіча, і жіноча – матиме квоту в п'ять атлетів на старті особистих гонок на етапах Кубка світу.
  • Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор усього біатлонного сезону. Усі гонки Кубка світу та Кубка IBU дивіться наживо на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.
На початок