Ярославу Магучіх номіновано на найкращу спортсменку року за версією European Athletics: як проголосувати

Ярославу Магучіх номіновано на найкращу спортсменку року за версією European Athletics: як проголосувати

Ярославу Магучіх номіновано на найкращу спортсменку року за версією European Athletics: як проголосувати
Ярослава Магучіх. Фото: "Жорстка атлетика"

З ким українка конкуруватиме за відзнаку.

European Athletics, керівна континентальна організація з легкої атлетики, визначила перелік номінанток на звання найкращої спортсменки 2023 року. Серед інших, до номінації потрапила українка Ярослава Магучіх.

Від початку року Магучіх стала чемпіонкою світу в стрибках у висоту, захистила титул чемпіонки Діамантової ліги, виграла "золото" на чемпіонаті Європи в приміщенні. Сумарно за 2023-й Ярослава здобула 17 міжнародних перемог.

Магучіх вдруге поспіль проходить до номінації на спортсменку року від European Athletics. У 2022 році вона увійшла до топ-3 фіналісток, але поступилася відзнакою нідерландській бігунці Фемке Бол.

Голосування вболівальників у номінації проводиться на сторінках European Athletics у соцмережах. Аби віддати голос за Магучіх, необхідно вподобати її іменні публікації у Facebook або Instagram, зробити репост публікації в X (раніше — Twitter).

Фанатське голосування триватиме до 2 жовтня і становитиме чверть від усіх результатів для кожного спортсмена. Враховуватимуть також вердикт експертів, журналістів і національних федерацій.

Церемонія нагородження Golden Tracks відбудеться 21 жовтня в литовському Вільнюсі.

З ким конкуруватиме Магучіх

До номінації увійшли 10 спортсменок, зокрема чинна володарка премії Фемке Бол, чемпіонка світу з бігу на 400 метрів з бар'єрами та естафеті 4х400 метрів.

Серед інших претенденток — чемпіонка світу зі спортивної ходьби на обох дистанціях Марія Перес, авторка світового рекорду з п'ятиборства Нафіссату Тіам, чемпіонка світу та Діамантової ліги зі стрибків у довжину Івана Вулета тощо.

Повний список номінанток:

  • Фемке Бол (Нідерланди, 400 метрів з/б)
  • Сіфан Хассан (Нідерланди, 5000 м, 1500 м)
  • Кілі Ходжкінсон (Велика Британія, 800 м)
  • Катаріна Джонсон-Томпсон (Велика Британія, семиборство)
  • Наталя Качмарек (Польща, 400 м)
  • Ярослава Магучіх (Україна, стрибки у висоту)
  • Вільма Мурто (Фінляндія, стрибки з жердиною)
  • Марія Перес (Іспанія, спортивна ходьба)
  • Нафіссату Тіам (Бельгія, п'ятиборство)
  • Івана Вулета (Сербія, стрибки у довжину)

На премію "Зірка, що сходить" від European Athletics також було висунуто 18-річного українського метальника диска Михайла Брудіна.

На початок