Головного тренера збірної України з хокею Вадима Шахрайчука відсторонили від посади

Головного тренера збірної України з хокею Вадима Шахрайчука відсторонили від посади

Головного тренера збірної України з хокею Вадима Шахрайчука відсторонили від посади
Вадим Шахрайчук. Фото: ФХУ

Як коментують ситуацію у Федерації хокею України.

Головного тренера збірної України з хокею Вадима Шахрайчука відсторонили від обійманої посади. Про це оголосила Федерація хокею України.

Шахрайчук очолює національну команду від березня 2021 року. У новому хокейному сезоні тренер поєднує одразу дві посади: окрім збірної, тренує новачка національної клубної першості "Київ Кепіталз".

Відсторонення Шахрайчука у збірній розраховане на термін до двох місяців. Рішення ухвалили внаслідок розгляду провадження Дисциплінарним комітетом ФХУ, відкритого проти тренера від початку вересня.

Рішення про усунення Шахрайчука є проміжним, додають у федерації. Наступного разу його розглядатимуть на засіданні вже у четвер, 21 вересня.

Що саме стало причиною для провадження проти Шахрайчука, у федерації не пояснили. Водночас нещодавно очільник ФХУ Георгій Зубко в інтерв'ю телеканалу "ДІМ" розповідав про можливі кадрові зміни на чолі національних команд.

Так, Зубко додав, що Україна не виконала завдання підвищитися у класі чемпіонату світу. Та запевнив, що збірну в будь-якому разі очолюватиме саме український тренер.

"Завдання не було виконано. Тому я маю пропозиції до ради федерації стосовно модернізації штабу національної команди. Ми розглядаємо питання певних кадрових змін у збірній національній, розглядаємо так само кадрові зміни в [збірній] U20. U18 — це була єдина команда, яка виконала завдання — залишитися в групі I. Для решти було завдання виходити з групи IB".

"Штаби національних збірних будуть очолювати виключно українські фахівці. На щастя, ми маємо гідних людей, маємо, з кого обрати до кожної збірної. Маємо людей, в яких є класний спортивний досвід, величезний, тренерський досвід, які вже попрацювали зі збірними".

"Але в кожній збірній будуть у тому чи іншому вигляді долучені іноземні фахівці. Партнерство на рівні національних збірних з іноземними спеціалістами так само буде здійснюватися".

Що відомо

  • Збірна України наступного року повернеться до виступів на чемпіонаті світу в дивізіоні IВ. Навесні команда посіла в ньому друге місце, позаду лише Японії.
  • На чолі з Шахрайчуком "Київ Кепіталз" дебютували в Кубку України, провели два матчі в групі й здобули одну перемогу (над "Харківськими Берсерками" — 11:2).
  • До призначення у "Кепіталз" останньою командою в клубній тренерській кар'єрі Шахрайчука залишалася румунська "Дунеря" з Галаца.
На початок