Футболістки Іспанії погодилися завершити бойкот та вийдуть на матчі Ліги націй: що змінилося

Футболістки Іспанії погодилися завершити бойкот та вийдуть на матчі Ліги націй: що змінилося

Футболістки Іспанії погодилися завершити бойкот та вийдуть на матчі Ліги націй: що змінилося
Збірна Іспанії з футболу. Фото: AP Photos

Як пройшов останній раунд переговорів між командою та федерацією.

Футболістки збірної Іспанії погодилися завершити свій бойкот виступів за національну команду перед стартом у Лізі націй. Про це повідомляє агентство Reuters.

Бойкот іспанок тягнувся від переможного фіналу ЧС-2023 в Австралії, коли вже колишній президент Королівської іспанської футбольної асоціації (RFEF) Луїс Рубіалес на церемонії нагородження вдався до скандального поцілунку нападниці Дженні Ермосо.

Відтоді Рубіалес залишив свою посаду на чолі федерації, пішов з команди й головний тренер чемпіонок світу Хорхе Вільда. Проте в команді заявили, що на цьому бойкот не припинятимуть, вимагаючи нових системних змін у RFEF.

Попри бойкот, чемпіонок світу викликали на перші в історії матчі Іспанії в Лізі націй. У команді заявили, що "вивчатимуть юридичні наслідки" такого рішення федерації й не сигналізували, що готові повернутися до виступів за збірну.

Що змінилося?

Напередодні першого матчу проти Швеції у п'ятницю, 22 вересня, в іспанській Оліві відбулися чотиристоронні переговори між командою, федерацією, профсоюзом FUTPRO та урядом, який представляла Національна спортивна рада (CSD).

У ході переговорів сторони досягли угоди щодо запровадження реформ усередині федерації. Зміни носитимуть "негайний та змістовий" характер, пояснили у RFEF.

"Між RFEF, CSD та гравчинями буде створено спільну комісію, яка відстежуватиме виконання домовленостей, що будуть підписані завтра. Футболістки висловили своє занепокоєння щодо потреби у ґрунтовних змінах у RFEF, яка зголосилася запровадити їх негайно", — пояснив президент CSD Віктор Франкос.

Команда натомість припинить свій бойкот та вийде на матчі Ліги націй у вересні. Водночас з 23 викликаних футболісток дві залишили розташування команди, їхні імена не розголошуються.

Якби футболістки не пристали на виклик до збірної, їм могли загрожувати санкції від федерації у формі штрафу на 30 тисяч євро або позбавлення ліцензії на виступи в Іспанії на термін від двох до 15 років.

Збірна Іспанії з футболу: що відомо

  • Переможний ЧС-2023 став для Іспанії лише третім в історії збірної. У двох попередніх розіграшах іспанки не проходила на турнірі далі 1/8 фіналу.
  • Після звільнення Хорхе Вільди, у вересні посаду тренерки обійняла Монсеррат Томе, колишня футболістка Іспанії та "Барселони". У попередньому тренерському штабі вона виконувала роль асистентки.
  • У вересні Іспанія зіграє зі Швецією (22-го числа) та Швейцарією (26-го) в першому розіграші Ліги націй. Дві найкращі команди турніру (за винятком Франції) здобудуть путівки на Олімпіаду-2024.
На початок