"Я також жертва". Володарка Великого кришталевого глобуса повертається у збірну Франції після скандалу

"Я також жертва". Володарка Великого кришталевого глобуса повертається у збірну Франції після скандалу

"Я також жертва". Володарка Великого кришталевого глобуса повертається у збірну Франції після скандалу
Жюлія Сімон. Фото: AP Photos

26-річну француженку звинувачують у фінансовому шахрайстві.

Лідерка збірної Франції з біатлону Жюлія Сімон повертається до тренувань з національною командою після скандалу навколо фінансового шахрайства. Це підтвердив тренер французів Сиріл Бурде, якого цитує Le Dauphine Libere.

За підсумками сезону-2022/23 Сімон здобула дебютний Великий кришталевий глобус. Біатлоністка стала першою француженкою за останні 18 років, яка виграла цей титул.

Влітку 2023 року видання L'Equipe повідомило, що Сімон підозрюють у фінансовому шахрайстві. Проти спортсменки було подано кілька скарг усередині збірної Франції - її звинуватили у використанні банківських карток інших членів французької команди.

Зокрема, в серпні 2022 року Сімон, імовірно, використала банківську картку олімпійської чемпіонки Жюстін Бреза-Буше для здійснення оплати в інтернеті — на суму до 2 тисяч євро. Іншу скаргу зі схожими звинуваченнями висунув неназваний член французької збірної.

Справою Сімон займаються правоохоронні органи. Сама біатлоністка відкинула звинувачення, заявивши, що не користувалась чужими картками.

"Абсолютно не визнаю фактів, у яких мене звинувачують, тому викладу свою версію подій. Є покупки, зроблені за допомогою кредитної картки із зазначенням мого імені, я також жертва в цій ситуації. Моє ім'я використали без мого відома. Зараз триває слідство, і ми дамо слідчим змогу працювати над розгадкою правди. Вони [колеги по збірній] дійсно є жертвами, але я також. Я думаю, що мої особисті дані вкрали", - заявила Сімон.

Після оприлюднення скандалу Сімон перестала тренуватись в складі збірної Франції, зосередившись на індивідуальних заняттях. За словами Сиріла Бурде, вона повернеться до колективу перед наступним етапом Літнього туру в Арконі (21-22 жовтня).

"Я виконую однакову роботу, незалежно від того, чи я в збірній Франції, чи вдома. Не можу дочекатися змагань, щоб перевірити свою швидкість та інші речі, які ти втрачаєш, коли тренуєшся сам", - відзначила Сімон.

Хто така Жюлія Сімон

  • Жюлія Сімон - 26-річна французька біатлоністка. Володарка Великого кришталевого глобуса-2022/23.
  • На Олімпіаді-2022 продемонструвала свій найкращий результат у масстарті, де стала шостою.
  • На чемпіонату світу з біатлону дебютувала у 2019 році та здобула на цьому рівні два "золота".
На початок