Українка Манєвська виграла дебютну в кар'єрі медаль ЧС з важкої атлетики, але достроково завершила турнір через травму

Українка Манєвська виграла дебютну в кар'єрі медаль ЧС з важкої атлетики, але достроково завершила турнір через травму

Українка Манєвська виграла дебютну в кар'єрі медаль ЧС з важкої атлетики, але достроково завершила турнір через травму
Анастасія Манєвська. Фото: Федерація важкої атлетики України

Українка не зуміла продовжити боротьбу за "велику" нагороду через травму плеча.

Україна здобула четверту медаль на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед чоловіків та жінок у Ер-Ріяді. Її авторкою стала Анастасія Манєвська, яка виступає у вазі 87 кг.

За два дні до завершення чемпіонату світу Україна мала в доробку три медалі. Два "срібла" та "бронзу" здобула Каміла Конотоп у вазі до 59 кг.

Ще одну "бронзу" до доробку збірної додала Манєвська. Вона взяла 106 кг у ривку у першій ж спробі. У наступних двох спробах Манєвська безуспішно намагалася підняти вагу 108 кг. А в останній спробі важкоатлетка ще й зазнала травми плеча під час підйому ваги.

Саме через травму плеча Манєвська не виступила у поштовху. Чемпіонкою світу у двоборстві у категорії до 87 кг стала представниця Тайваню Ло Їн-Юань з результатом 245 кг.

Звання чемпіонки світу сенсаційно не захистила норвежка Сольфрід Коанда. У ривку вона не використала три спроби для підйому ваги 115 кг, внаслідок чого за медаль у багатоборстві вже не боролася.

Що означає результат Анастасії Манєвської

  • Дебютна медаль українки на рівні чемпіонатів світу. На ЧС-2022 у Боготі вона посіла шосте місце.
  • Сьома нагорода на міжнародних топзмаганнях. На чемпіонатах Європи 2022 та 2023 року Манєвська здобула по три "срібні" нагороди.
  • З чотирма нагородами Україна вийшла на 18-те проміжне місце в медальному заліку чемпіонату світу-2023. Очолює таблицю Китай з 20 золотими медалями.

Чемпіонат світу з важкої атлетики: що відомо

  • Наступний фінал за участю України відбудеться в Ер-Ріяді в неділю, 17 вересня. За медалі категорії понад 109 кг побореться Олег Ганзенко.
  • Минулого року в Колумбії збірна України завершила чемпіонат світу на 16-му місці медального заліку з малими нагородами Каміли Конотоп, Аліни Марущак та Ірини Дехи.
  • До складу збірної України на ЧС-2023 не увійшла одна з лідерок команди, Ірина Деха - абсолютна чемпіонка Європи-2023 та чемпіонка ЧС-2022 у ривку. Її відсторонено через виявлення в організмі забороненої речовини.
На початок