"Сказали, будуть ще зміни". Тренер збірної України з вільної боротьби — про участь "нейтральних" спортсменів на ЧС-2023

"Сказали, будуть ще зміни". Тренер збірної України з вільної боротьби — про участь "нейтральних" спортсменів на ЧС-2023

"Сказали, будуть ще зміни". Тренер збірної України з вільної боротьби — про участь "нейтральних" спортсменів на ЧС-2023
На ЧС-2023 росіяни змагатимуться без державної символіки в складі команди AIN. Фото: UWW

Змагання в Сербії стартують у суботу, 16 вересня.

Чемпіонат світу зі спортивної боротьби стартує в суботу, 16 вересня, у сербському Белграді. За дев'ять змагальних днів на турнірі розіграють 30 комплектів нагород у вільній, жіночій та греко-римській боротьбі.

Напередодні United Wrestling World, керівна міжнародна організація, допустила до змагань понад 200 "нейтральних" росіян та білорусів, включно з персоналом та спортсменами. Борці з двох країн зможуть змагатися в Белграді лише на умовах нейтралітету, відповідно до оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету.

Серед спортсменів, яким дозволили змагатися в "нейтральній" команді, — три учасники провоєнного мітингу в Москві. У UWW натомість додають, що проводили ретельну перевірку всіх спортсменів на відповідність вимогам нейтралітету.

Україна зможе взяти участь у чемпіонаті після пом'якшення обмежень з боку Міністерства молоді та спорту, що дозволило делегувати збірні на змагання за участю "нейтральних" росіян та білорусів. Як на цьому тлі готується до змагань команда, розповів виданню Tribuna.com державний тренер з вільної боротьби Андрій Блажейко.

  • Про рішення допустити "нейтральних" спортсменів:

"Були направлені відповідні листи з фото- та відеофіксацією цих спортсменів. Якщо чесно, нас не здивувала ситуація, яка сталася у міжнародній федерації. Вона є конкретно проросійська, два члени виконкому — росіяни. Плюс, якщо подивитеся склад виконкому міжнародної федерації, не побачите [представників] провідних країн світу борцівських".

"Тому все зрозуміло. Ми просили надати нам результати перевірки, на що відповіли, що це є розповсюдження персональних даних, вони не можуть їх надати. Одного вже зняли, сказали, що ще будуть якісь зміни. Поки що ми їх не бачимо".

"Завтра команда вже буде в Сербії, вже будемо бачити по факту, що буде відбуватися. Але це було десь передбачувано. Вони сказали, що [спортсмени] вже не є членами якихось військових організацій, вони не беруть ніде участь — «повністю нейтральні» на зараз. Така була ситуація".

  • Про вплив РФ на світову спортивну боротьбу:

"Це результат їхньої роботи в міжнародній федерації. Поки їхня країна готова фінансувати такі проєкти, доти воно все буде відбуватися".

"На жаль, у нашій країні зараз немає можливостей і ресурсів, щоб вливати кошти в якісь міжнародні федерації, десь їх фінансувати, підтримувати, бути їхніми партнерами, спонсорами і так далі. А вони радо все це роблять і мають отакий результат. Тому така ситуація, на жаль".

  • Кого з росіян зняли з ЧС-2023:

"[Дворазового призера Олімпіади Сєргєя] Cємьонова зняли, це греко-римська боротьба. А по вільній, бачите, там Сідакова теж не було, він от зʼявився буквально десь тиждень або п'ять днів тому".

"Нам подякували за те, що ми надіслали відповідні фото- та відеодокази, і сказали, що ще будуть якісь зміни. Зараз офіційної інформації немає на ресурсах, і ми чекаємо завтра, коли буде команда на місці, буде вже якесь жеребкування, оголошення складу команд і так далі".

  • Про потенційну олімпійську кваліфікацію "нейтральних" борців:

"Є ще питання по відбору на Олімпійські ігри незакрите. Це ліцензійний ЧС — за правилами міжнародної федерації, на ОІ відбирається країна. У нас не розігрують ліцензії спортсменам, ліцензія йде на країну".

"Оскільки вони типу «нейтральні» — це кому воно піде? Як воно буде? Тут дуже багато є запитань і в інших федерацій. Бо система відбору вже затверджена, і в МОК її точно ніхто змінювати не буде".

ЧС-2023 зі спортивної боротьби: що відомо

  • Україна буде представлена на ЧС-2023 в усіх 30 дисциплінах. Зокрема, на турнір вирушать олімпійські призери Жак Беленюк, Парвіз Насібов та Ірина Коляденко.
  • У серпні українські борці відмовилися від символічних рукостискань з "нейтральними" суперниками на юніорському чемпіонаті світу в Йорданії.
  • Минулого року Україна завершила чемпіонат світу з шістьма медалями: однією срібною та п'ятьма бронзовими.
На початок