Ігри Нескорених

Ігри Нескорених

"Ішов до цього чотири роки". Володимир Товкис – про емоційні перемоги на Іграх нескорених та роль спорту в відновленні

"Ішов до цього чотири роки". Володимир Товкис – про емоційні перемоги на Іграх нескорених та роль спорту в відновленні

Ексклюзивно
"Ішов до цього чотири роки". Володимир Товкис – про емоційні перемоги на Іграх нескорених та роль спорту в відновленні
Володимир Товкис на Іграх нескорених-2023. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

Ексклюзивний коментар учасника збірної України й дворазового чемпіона Invictus Games 2023 Володимира Товкиса для Суспільне Спорт.

Ветеран Національної гвардії України Володимир Товкис завоював уже три нагороди за перші дні Ігор нескорених-2023, що тривають у німецькому Дюссельдорфі. Українець розпочав з "бронзи" в метанні диска в класі IF2, а згодом оформив "золотий дубль" у веслуванні на тренажерах: Товкис вирвав перемогу що в змаганнях на витривалість (заїзди на 4 хв), що у спринті (1 хв) у класі IR3.

Володимир виклався настільки, що після фіналу на витривалість йому знадобилася допомога інших членів команди, аби підвестися й покинути межі змагальної зони. Та йому вдалося відновитися й повторити переможний результат у наступному заїзді.

Що для нього означають ці досягнення, які емоції викликають Ігри та яким чином йому допомагає фізична активність, Володимир розповів у коментарі Суспільне Спорт.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Ігор нескорених-2023. Дивіться усі змагання Ігор нескорених на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Що сказав Володимир Товкис

  • Про золоті медалі у веслуванні
"Чи очікував такого результату? Насправді були певні сумніви, але виклався максимально на 200%: по 100% на чотири хвилини й одну. Ішов до цього чотири роки, мріяв, що буду в трійці – так і сталося".
  • Про виснаження після фіналу на витривалість

"Одна хвилина легше далася, а чотири – важко. Тренер зі стрільби й медик мене підіймали, тому що ноги забилися. У мене після поранення ліва сторона паралізована, і все компенсує права нога. Вона забилася настільки, що не тримала тіло: присідаєш, і падаєш. Тому допомога була не зайва".

Українська команда допомагає Володимирові Товкису відновитися після фіналу з веслування на тренажерах на Іграх нескорених-2023
Українська команда допомагає Володимирові Товкису відновитися після фіналу з веслування на Іграх нескорених-2023. Фото: Invictus Games: Team Ukraine
  • Про враження від Ігор нескорених
"Загалом враження від змагань класні. Це неймовірно, коли на відкритті виходить українська збірна й усі нації встають і кричать: "Україна!" Гордість пробирає".

"Хоч я сам погано англійську знаю, але Google Translate у допомогу – й з іншими командами знаходиш спільну мову. З Канадою доволі часто перетинаємося. Із Грузією... Вони у схожій з нами ситуації були й нас підтримують, можливо, більше [за інших]".

  • Про роль спорту в відновленні

"Щодо мого стану, я знаю, що мені спорт може допомогти. У мене одна сторона паралізована, і потрібно вивчати нові рухи, нові нейронні зв'язки налаштовувати. Потрібна циклічність і багатоповторюваність. Вона якраз у спорті є, і в такому плані я можу себе відновлювати. Чим більше займаюся, тим можу максимальніше відновитися з такою травмою".

На початок