Ігри Нескорених

Ігри Нескорених

"Допоки дихаю, я буду боротись". Тайра – про здоров'я, мотивацію на Іграх нескорених і братерську підтримку принца Гаррі

"Допоки дихаю, я буду боротись". Тайра – про здоров'я, мотивацію на Іграх нескорених і братерську підтримку принца Гаррі

"Допоки дихаю, я буду боротись". Тайра – про здоров'я, мотивацію на Іграх нескорених і братерську підтримку принца Гаррі
Юлія "Тайра" Паєвська на Іграх нескорених-2023. Фото: David Young

Юлія Паєвська розповіла про свій стан через рік після полону, потребу в візку, роль "нескорених" на її шляху та обійми від принца Гаррі, що нагадали взаємини на фронті.

Українська парамедикиня Юлія "Тайра" Паєвська – одне з головних облич Ігор нескорених-2023, що тривають у німецькому Дюссельдорфі. Волонтерка мала дебютувати на цих змаганнях ще у 2022 році, але за місяць до старту турніру потрапила до російського полону та не змогла приєднатися до команди в Гаазі.

Тайру звільнили в червні того року, і в 2023-му вона знову стала частиною збірної України. Додаткове 25-те місце в команді для неї забронювали організатори Ігор, а їхній засновник – принц Гаррі – окремо відзначив повернення Юлії до сім'ї "нескорених" під час церемонії відкриття, назвавши її "втіленням справжнього духу України та Invictus".

Попри те, що російські тортури й умови полону позначилися на здоров'ї Тайри, в Дюссельдорфі вона наважилася заявитись у всіх трьох її основних видах спорту. Юлія вже виступила в паверліфтингу – єдиному виді, в якому була представлена на національному відборі, – та посіла 12-те місце. Також у програмі Паєвської – плавання та її коронна стрільба з лука, від якої їй довелося відмовитися на квітневому відборі у Львові через проблеми з зором.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Ігор нескорених-2023. Дивіться усі змагання Ігор нескорених на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Як Юлія почувається зараз та що її мотивує займатися спортом всупереч проблемам зі здоров'ям, парамедикиня розповіла під час пресконференції української команди в Дюссельдорфі.

"На великі дистанції не можу ходити"

Юлія Паєвська під час зустрічі збірної України в аеропорту Німеччини, Ігри нескорених-2023
Юлія Паєвська під час зустрічі збірної України в аеропорту Німеччини. Фото: Invictus Games: Team Ukraine
"[Проблеми] не тільки з зором насправді, – відповіла Юлія Паєвська на запитання Суспільне Спорт. – Після полону я маю досить багато траблів по здоров'ю, але це мене не спиняє і не спинить. Допоки я дихаю, я буду боротись. Так, як зможу".

Нині Тайра пересувається за допомогою милиць і, подекуди, візка. Як вона пояснила, причиною є проблеми з хребтом.

"Маю намір робити операцію. Це дуже серйозно насправді. Я не маю необхідності використовувати візочок постійно, але на великі дистанції на милицях не можу ходити: дуже втомлююсь. А мені ще змагатися у стрільбі з лука й плаванні".

Паєвська поділилася, що її мотивують робота й досягнення партнерів по команді, за яких вона вболіває. Зокрема, звернула увагу на те, "як прекрасно стрибав один із наших пацанів – Макс [Дмитраш]", який того дня виборов "срібло".

"Я дуже радію з того, як вони працюють над собою, і вони мене надихають", – сказала Юлія та запевнила: "Я ніколи не спинюся. Зі мною все добре, дякую".

"Було враження, що обіймаю побратима, а не принца"

Окрім колег з української команди, за словами Тайри, на неї впливає й підтримка міжнародної спільноти "нескорених", у тому числі принца Гаррі. Українка поділилася, що герцог Сассекський вшанував її не лише публічно, а й за лаштунками.

"Чесно, я не можу досі прийти в себе від шоку. Я дуже вражена його щирістю й людяністю. Він знайшов мене за сценою. Підійшов, обійняв. Не було жодної камери: ніхто цього не бачив, крім нашої команди. Він сказав: "Я радий, що ти повернулася. Ти є частиною сім'ї "інвіктус", і ми своїх не кидаємо". Ми всі разом. Це одна з речей, які нас об'єднують, і вклад принца Гаррі в це надзвичайний. У мене було враження, що я обіймаю побратима, а не принца. Так я обіймаю своїх побратимів на фронті".
На початок