Україна показала найкращий результат в історії на ЧС з академічного веслування: медальний залік

Україна показала найкращий результат в історії на ЧС з академічного веслування: медальний залік

Україна показала найкращий результат в історії на ЧС з академічного веслування: медальний залік
. World Rowing/Benedict Tufnell

Усе - завдяки нагородам у паравеслуванні.

У Белграді закінчився чемпіонат світу з академічного веслування, що проходив з 3 по 10 вересня. Паралімпійська збірна України здобула чотири нагороди та три паралімпійські ліцензії.

У Сербії розігрувались 27 комплектів нагород. Окрім цього, ЧС-2023 став основним етапом відбору на Олімпійські та Паралімпійські ігри у Парижі-2024.

Першими медалі на ЧС з веслування здобули паралімпійці Анна Айсанова, Андрій Сивих та Іван Купрійчук. В обох запливах вони стали чемпіонами.

А в останній день змагань Україні вдалося вибороти ще дві медалі у класах одиночних човнів: Роман Полянський виграв “золото” ЧС, а Анна Шеремет - “бронзу”. Окрім того, Ярослав Коюда та Світлана Богуславська вибороли ліцензію на Паралімпіаду, посівши шосте місце у міксті парних двійок.

Усі медалі збірної України на ЧС-2023:

  • "золото": Анна Айсанова (одиночка жіноча), Андрій Сивих та Іван Купрійчук (двійка чоловіча), Роман Полянський (одиночка чоловіча)
  • “бронза”: Анна Шеремет (одиночка жіноча)

Загалом у доробку України на ЧС-2023 – три золоті та одна бронзова нагороди. У медальному заліку українці посіли четверте місце - це найкращий результат в історії команди. Попереднім рекордом було п'яте місце в 2014 році. Першими у заліку стали Нідерланди, у яких шість золотих нагород та три срібних.

Медальний залік ЧС-2023: топ-5

  1. Нідерланди – 6 "золото" + 3 "срібло" = 9 медалей
  2. Велика Британія – 6 + 1 + 2 = 9
  3. Італія – 3 + 4 + 1 = 8
  4. Україна – 3 + 0 + 1 = 4
  5. Румунія – 2 + 1 +2 = 5

Україна на ЧС-2023 з академічного веслування: що відомо

  • У чемпіонаті світу взяли участь 158 спортсменів з 33 країн світу. Україну представляли дев’ять спортсменів.
  • Українці вибороли три паралімпійських ліцензії в Париж-2024. Загалом у команди тепер 64 ліцензії у 9 видах спорту (велоспорт, веслування академічне, легка атлетика, плавання, боча, кульова стрільба, стрільба з лука, параканое та теніс настільний) із 17, в яких вона планує взяти участь в Паралімпіаді-2024.
  • Україна виграла на одну золоту медаль більше, ніж на попередньому ЧС-2022 в Чехії. Щоправда, тоді в парадисциплінах збірна здобула п'ять бронзових нагород.
На початок