Україна не вийшла до плей-оф жіночого Євро 3х3 з баскетболу: закінчила турнір з двома поразками

Україна не вийшла до плей-оф жіночого Євро 3х3 з баскетболу: закінчила турнір з двома поразками

Україна не вийшла до плей-оф жіночого Євро 3х3 з баскетболу: закінчила турнір з двома поразками
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3. Фото: ФБУ

Українки достроково припинили виступи на турнірі.

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 не вийшла до плей-оф на Євро, що проходить у Єрусалімі. Сталося це вже за результатами групового раунду турніру.

Україна пройшла до фінальної частини Євро за результатами кваліфікації. У червні українки здобули чотири перемоги, завдяки чому відібралися на континентальну першість.

На Євро Україна відправилася у складі чотирьох баскетболісток: Кристини Філевич, Тетяни Юркевічус, Анжеліки Ляшко та Вероніки Космач. Могла відправитися з командою й лідерка основної збірної України з баскетболу Аліна Ягупова, але її клуб "Чукурова" не відпустив спортсменку на Євро.

Як виступила Україна на Євро 3х3?

  • Євро 3х3 з баскетболу був одним з шляхів відбору на олімпійський кваліфікаційний турнір. Для цього українкам потрібно було стати переможницями, щоб продовжити відбір на Ігри у Парижі.
  • На груповій стадії українські баскетболістки мали зіграти два матчі - проти Франції (чинні чемпіонки Європи та віцечемпіонки світу) та Чехії.
  • Формат Євро 3х3 з баскетболу передбачав, що до плей-оф проходили по дві найкращі збірні. Таким чином, українкам потрібно було здобути мінімум одну перемогу, щоб мати шанси на прохід до наступного раунду.
  • Обидва матчі на Євро 3х3 з баскетболу українки програли. Спершу вони з розгромним рахунком поступилися 10:19 Франції, після чого з результатом 17:21 програли Чехії. Відтак, і Франція, і Чехія гарантовано пройшли до плей-оф.

Що відомо про виступ жіночої збірної України з баскетболу на Євро 3х3

  • Україна погіршила шанси на відбір на Олімпіаду-2024 у баскетболі 3х3. Євро-2023 був шляхом відбору на другий кваліфікаційний турнір, який пройде у 2024 році.
  • Водночас Україна зберігає шанси відібратися на Олімпіаду у жіночому турнірі з баскетболу 3х3. Відбір на Ігри у Парижі проходитиме ще на двох турнірах, на останній з яких українки мають можливість потрапити - для цього потрібно увійти у топ-15 світового рейтингу серед команд, що ще не кваліфікувалися на Олімпіаду-2024.
  • Для жіночої збірної України з баскетболу 3х3 – це була шоста участь у фінальній частині Євро (загалом турнір проходить удев'яте).
  • Найкращим результатом жіночої команди України на Євро 3х3 залишається "бронза" у 2018 році.
На початок