14 нагород та олімпійська ліцензія. Україна завершила виступи на ЧС-2023 з кульової та стендової стрільби: залік медалей

14 нагород та олімпійська ліцензія. Україна завершила виступи на ЧС-2023 з кульової та стендової стрільби: залік медалей

14 нагород та олімпійська ліцензія. Україна завершила виступи на ЧС-2023 з кульової та стендової стрільби: залік медалей
. Микола Мільчев та Ірина Маловічко. Фото: ISSF

Всі нагороди "синьо-жовтих" на чемпіонаті в Баку.

В азербайджанському Баку завершився чемпіонат світу зі стрільби. Україну на турнірі представляли 26 спортсменів.

Минулий чемпіонат, що відбувся у Південній Кореї у 2018 році, вигравали Олена Костевич (малокаліберний пістолет, 25 метрів) та Павло Коростильов (стандартний пістолет, 25 м). Вони ж долучилися до збірної і в Баку, куди також вирушили олімпійські призери різних років Микола Мільчев, Сергій Куліш, Юрій Сухоруков та Олег Омельчук.

На чемпіонаті в Баку також розігрували олімпійські путівки до Парижа у 12 дисциплінах. У стрільбі з пістолета та гвинтівки, змаганнях з трапа й скіта ліцензії здобували по чотири найкращих спортсмени.

Як виступила Україна на ЧС-2023

 • Першу медаль на чемпіонаті — срібного ґатунку — збірній принесла Олена Костевич. Олімпійська чемпіонка 2004 року посіла друге місце в стрільбі з малокаліберного пістолета з 25 метрів.
 • День фіналів 20 серпня також приніс історичне "срібло" зі скіту. У змішаному турнірі дебютну медаль виграли Микола Мільчев та Ірина Маловічко.
 • У вівторок, 22 серпня, Україна здобула свою першу олімпійську ліцензію турніру. Денис Кушніров пройшов до фіналу стрільби зі швидкісного пістолету з 25 метрів та здобув для України одну з чотирьох путівок до Парижа.
Стрільба
Денис Кушніров приніс Україні неіменну олімпійську ліцензію. ISSF
 • Перше "золото" у фіналах 27 серпня в стрільбі з пневматичної гвинтівки по рухомій мішені з 10 метрів приніс збірній автор переможного "дубля" Ігор Кізима. Українець виграв як одиночний турнір, так і командні змагання спільно з Денисом Баблюком та Данилом Даніленком.
 • Баблюк доповнив командне "золото" перемогою в індивідуальному та командному турнірах зі стрільби з перемінною швидкістю. У змаганнях між командами до перемоги також долучилися Кізима та Даніленко.
 • Відзначилася в стрільбі з 10 метрів по рухомій мішені й жіноча команда Галини Авраменко, Вікторії Рибовалової та Валентини Гончарової — перше місце. Українське тріо також виграло "срібло" турніру з перемінною швидкістю, а Гончарова та Авраменко додали по бронзовій медалі особистих змагань.
 • Ще дві перемоги тріо Кизими, Баблюка та Даніленка здобуло в турнірах зі стрільби по рухомій мішені з 50 метрів, спільно здобувши на ЧС-2023 одразу чотири медалі.

Всі нагороди України на ЧС-2023

Стрільба по рухомій мішені

 • "Золото": Ігор Кізима (10 м), Денис Баблюк (10 м, змішані цілі), Ігор Кізима, Денис Баблюк, Данило Даніленко (10 м; 10 м, змішані цілі; 50 м; 50 м, змішані цілі), Галина Авраменко, Вікторія Рибовалова, Валентина Гончарова (10 м)
 • "Срібло": Галина Авраменко, Вікторія Рибовалова, Валентина Гончарова (10 м, змішані цілі), Ігор Кізима (10 м, змішані цілі)
 • "Бронза": Галина Авраменко (10 м), Валентина Гончарова (10 м, змішані цілі)
Стрільба
Денис Баблюк, Ігор Кізима та Данило Даніленко. Azerbaijan Shooting Federation

Кульова стрільба

 • "Срібло": Олена Костевич (малокаліберний пістолет, 25 м)
Стрільба
38-річна Костевич виграла свою шосту медаль на рівні чемпіонатів світу. ISSF

Стендова стрільба

 • "Срібло": Микола Мільчев, Ірина Маловічко (скіт, змішана команда)

Медальний залік: топ-5

 1. Китай — 5 "золото" + 7 "срібло" + 6 "бронза"
 2. Україна — 7+5+2
 3. Індія — 6+0+8
 4. Швейцарія — 5+4+4
 5. США — 5+2+3
На початок