WBC підтримала Олександра Усика в суперечці з Дюбуа через скандальний удар нижче пояса: позиція організації

WBC підтримала Олександра Усика в суперечці з Дюбуа через скандальний удар нижче пояса: позиція організації

WBC підтримала Олександра Усика в суперечці з Дюбуа через скандальний удар нижче пояса: позиція організації
Олександр Усик та Даніель Дюбуа, фото: GETTY IMAGES

Як коментує ситуацію президент Ради Маурісіо Сулейман.

Олександр Усик відстояв пояси WBA, WBO та IBF у надважкій вазі після своєї 21-ї професійної перемоги в боксі. У ринзі польського Вроцлава українець нокаутував британця Даніеля Дюбуа в дев'ятому раунді.

Перший нокаут Усика за п'ять років, утім, став не найбільш обговорюваним епізодом поєдинку. В п'ятому раунді українець опинився на настилі рингу після удару від Дюбуа нижче пояса, отримавши до чотирьох хвилин перерви на відновлення.

Дюбуа відтоді заявив про "шахрайство" з боку українського опонента. Англієць переконаний, що завдав правомірного удару суперникові в живіт, а суддя мусив почати відраховувати нокаут для Олександра.

Позицію Дюбуа поділяють промоутери британця. Так, Френк Воррен вже заявив про намір подавати апеляцію на результат бою у Вроцлаві й бажає провести реванш.

З приводу суперечливого епізоду висловився президент Всесвітньої боксерської ради (WBC) Маурісіо Сулейман. Титул його організації в надважкій вазі належить британцеві Тайсону Ф'юрі та залишається останнім, якого бракує Усику для звання абсолютного чемпіона.

Позиція Маурісіо Сулеймана

Очільник WBC підтримав Усика та наполягає: удар у пояс шортів українця чітко свідчить, що той мав право на перерву після влучання Дюбуа.

"У пʼятому раунді Дюбуа завдав Усику удару, який влучив чітко в пояс його боксерських шортів, що є очевидним ударом «нижче пояса», після чого Усик упав на настил рингу", — наводить слова Сулеймана українське представництво WBC.

"На жаль, лише WBC використовує правило миттєвого відеоповтору, яке не було застосовано у даному випадку".

Що відомо

  • Повідомлялося, що Ф'юрі та Усик можуть побитися за всі титули в надважкій вазі до кінця року. Переможець потенційного поєдинку першим в історії гевівейту об'єднає одразу чотири основних титули.
  • На шляху до бою за абсолютного чемпіона на Усика може чекати інша обов'язкова зустріч з претендентом. IBF готова офіційно висунути хорвата Філіпа Хгровича на поєдинок за пояси українця.
  • Ф'юрі 28 жовтня поб'ється в Саудівській Аравії із зіркою змішаних єдиноборств Франсісом Нганну. Хоча бій проходитиме за правилами боксу, британець не захищатиме у ньому свій пояс чемпіона WBC.
На початок