Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

ФІФА розпочала розслідування та відсторонила президента Федерації футболу Іспанії Рубіалеса

ФІФА розпочала розслідування та відсторонила президента Федерації футболу Іспанії Рубіалеса

ФІФА розпочала розслідування та відсторонила президента Федерації футболу Іспанії Рубіалеса
Луїс Рубіалес. Фото: AP Photos

Функціонеру заборонили футбольну діяльність щонайменше на три місяці.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) відсторонила на 90 днів від футбольної діяльності Луїса Рубіалеса. Про це повідомила пресслужба організації.

Рішення про відсторонення президента Королівської іспанської федерації футболу (RFEF) Рубіалеса прийняв голова дисциплінароного комітету ФІФА Хорхе Іван Паласіо. Воно з'явилося як результат дій Луїса під час нагородження Іспанії після перемоги на жіночому ЧС-2023. У ході церемонії іспанський функціонер поцілував у губи гравчиню збірної Іспанії Дженніфер Ермосо.

Поведінка Рубіалеса у фіналі ЧС-2023 серед жінок стала причиною дисциплінарного розслідування ФІФА. А після того, як функціонер не захотів йти у відставку з посади очільника RFEF гравчині збірної Іспанії відмовилися грати за національну команду.

Після заяви іспанських футболісток ФІФА відсторонила Рубіалеса, який є членом виконавчого комітету УЄФА, на 90 днів, починаючи з 24 серпня. Відсторонення розповсюджується на діяльність іспанця на міжнародному та національному рівнях, а також забороняє йому або іншим представникам RFEF виходити на зв'язок з Дженніфер Ермосо чи її близькими.

"ФІФА вирішила тимчасово відсторонити пана Луїса Рубіалеса від усієї діяльності, пов’язаної з футболом національного та міжнародного рівня. Це призупинення, яке набуває чинності з 26 серпня, триватиме початковий період у 90 днів до закінчення дисциплінарного провадження, відкритого проти пана Луїса Рубіалеса у четвер, 24 серпня", – йдеться у заяві ФІФА.

Хто такий Луїс Рубіалес

  • Рубіалес вперше очолив іспанську федерацію у 2018 році.
  • У 2010-2017 роках працював президентом Асоціації іспанських футболістів. Покинув посаду перед виборами до RFEF.
  • У квітні 2023-го був переобраний членом виконавчого комітету УЄФА, до якого також входить Андрій Павелко.
  • Колишній футболіст, що грав за іспанські "Леванте", "Херес" та "Аліканте", серед інших клубів. Завершив кар'єру в 2009 році.
На початок