Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"На кваліфікації було круто, у фіналі щось пішло не так". Олег Дорощук прокоментував свій дебютний виступ у фіналі ЧС

"На кваліфікації було круто, у фіналі щось пішло не так". Олег Дорощук прокоментував свій дебютний виступ у фіналі ЧС

Ексклюзивно
"На кваліфікації було круто, у фіналі щось пішло не так". Олег Дорощук прокоментував свій дебютний виступ у фіналі ЧС
Олег Дорощук на ЧС-2023, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивний коментар 22-річного українця після виступу у фіналі чемпіонаті світу для Суспільне Спорт.

22-річний Олег Дорощук – фіналіст чемпіонату світу зі стрибків у висоту. Він вдруге в кар'єрі виступав на світовій першості, уперше зміг подолати кваліфікацію та пройшов до фіналу.

Перед стартом змагань у коментарі Суспільне Спорт Дорощук саме вихід у фінал називав своєю першою ціллю на турнір. Однак безпосередньо на турнірі виступ у вирішальному раунді в Олега не склався – він з третьої спроби взяв висоту 2.20 м, а тоді завершився змагання на 2.25 м.

Результат Олега Дорощука – 13-е місце, останнє серед фіналістів. При цьому, кілька днів тому, у кваліфікації Дорощук стрибав 2.28 м і почувався значно впевненіше.

Після виступу в фіналі український стрибун у висоту поспілкувався з Суспільне Спорт про свої результати, "інший турнір" у фіналі та помилки.

  • Про емоції та враження від фіналу

"Те, що потрапив в фінал, звичайно, задоволений. Не знаю, це вже для мене наче інші змагання. Не те, що я думав, що фінал... Були якісь інші змагання, але на кваліфікації гарно себе почував, відчував стрибок, потрапив в нього трохи. Тут щось і по техніці не те, не потрапляв зовсім в стрибок.

На розминці спокійно і стрибав, але коли почалися змагання, то щось пішло не так. На розминці було все нормально, а потім... Не знаю, треба розбиратися з тренером. Зараз важко сказати, що точно пішло не так. Гарно себе почував, але зовсім не міг потрапити у відштовхування та все зробити правильно.

Сподіваюся, що [далі буде краще]. Звичайно, краще, ніж на минулому чемпіонаті світу. Але все ж таки сам виступ в фіналі мене геть не задовольняє. Звичайно, задоволений і радий, що потрапив сюди взагалі, тому що місяць тому не знав, що буде взагалі. А тут потрапив у фінал. Це, звичайно, круто, але результат у фіналі..."

  • Про фактор здоров'я перед чемпіонатом світу

"Ще на чемпіонаті Європи U23 мене турбував ахілл. І там я вже стрибав так... Не прямо, щоб і стрибав. Потім на чемпіонаті України теж турбував. Але тут вже все добре. Те, що я тут, вже класно. Але зупинятися на цій сходинці також не хочеться. Хочеться вже нарешті намагатися стрибати вище, конкурувати".

  • Про головний урок після ЧС-2023

"Який головний урок після цього чемпіонату? Не знаю. Треба подумати. Я поки сидів там, вже багато надумав. Треба вибрати щось одне. Не знаю, зараз не можу сказати конкретно щось. Треба або передивитись підготовку або психологічну підводку до змагань. Не знаю: на кваліфікації було круто, тут [у фіналі] щось трохи не пішло.

Хотілося у фіналі стрибнути та норматив виконати, така ось задача в мене стояла. Але не знаю, може далі по сезону... Якщо ще буду стрибати, то вже треба норматив виконувати".

Хто такий Олег Дорощук

  • 22-річний український стрибун у висоту, представляє на змаганнях Кіровоградську область. Особистий рекорд Дорощука - 2.28 метра.
  • Дорощук - срібний призер юніорських та молодіжних чемпіонатів Європи - у 2018, 2019 та 2023 роках. Найкращий результат Дорощука на дорослому рівні - четверте місце на Мультиспортивному Євро-2022.
На початок