Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

IBU дозволив колишній біатлоністці Росії Віролайнен представляти Фінляндію на міжнародних змаганнях

IBU дозволив колишній біатлоністці Росії Віролайнен представляти Фінляндію на міжнародних змаганнях

IBU дозволив колишній біатлоністці Росії Віролайнен представляти Фінляндію на міжнародних змаганнях
Дарья Віролайнен. Фото: AP Photos

Як відбувся перехід дворазової медалістки Кубка світу.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) дозволив колишній спортсменці збірної Росії Дарьї Віролайнен представляти на міжнародному рівні Фінляндію. Про це йдеться на офіційному сайті фінської федерації.

Після завершення кар'єри Кайсою Макаряйнен у 2020 році фінська жіноча команда втратила іншу лідерку. Марі Едер навесні 2023 року оголосила, що сезон 2022/23 — останній в її професійній кар'єрі біатлоністки.

Замінити Едер відтак може 34-річна Віролайнен. На міжнародному рівні ексбіатлоністка Росії не виступала від сезону 2017/18.

Як Віролайнен перейшла до збірної Фінляндії

  • Народжена в Росії, Віролайнен з 2016 року проживає у Фінляндії. Громадянство країни їй офіційно надали у 2021-му.
  • Віролайнен повідомила федерації про намір представляти Фінляндію на міжнародних змаганнях після виступів у відбіркових змаганнях.
  • Влітку 2023-го IBU, відповідно до правил організації, підтвердив, що Віролайнен у статусі громадянки Фінляндії може змагатися під прапором країни. Питання виносилося на розгляд ради IBU, що затвердила її перехід.

Як виступала колишня росіянка

  • Дебют Віролайнен на рівні Кубку світу відбувся в березні 2014 року, коли вона виборола першу срібну медаль вже в дебютному спринті в Поклюці.
  • Свій другий (і дотепер — останній) подіум на Кубку світу виборола в сезоні 2014/15 — "срібло" гонки переслідування на етапі в Антгольці.
  • Відтоді одного разу фінішувала в топ-5 особистих гонок Кубка світу. Чемпіонка Європи в одиночній змішаній естафеті 2014 року, бронзова призерка Євро-2014 в переслідуванні.

Кубок світу 2023/24: що відомо

  • Новий сезон стартує 25 листопада 2023 року з міксту на етапі у шведському Естерсунді.
  • Росіяни та білоруси залишаються поза міжнародними змаганнями з біатлону від початку повномасштабного вторгнення РФ до України.
  • Попередній сезон Кубка світу збірна Фінляндії втретє поспіль завершила без здобутих медалей.
На початок