Україна виборола паралімпійську ліцензію та дві медалі в перший день кульової стрільби на мультиспортивному Євро-2023

Україна виборола паралімпійську ліцензію та дві медалі в перший день кульової стрільби на мультиспортивному Євро-2023

Україна виборола паралімпійську ліцензію та дві медалі в перший день кульової стрільби на мультиспортивному Євро-2023
Андрій Дорошенко. Фото: IPC/Dubravka Krmpota

Результати десятого дня змагань на мультиспортивному Євро-2023.

У нідерландському Роттердамі, де триває об'єднаний чемпіонат Європи з параспорту, розіграли перші медалі в кульовій стрільбі. Змагання в цьому виді спорту проходять у класах SH1 і SH2: у першому виступають спортсмени, які можуть власноруч тримати зброю, тоді як у другому використовують допоміжну підставку.

Українські стрільці відкрили чемпіонат двома медалями: "золотом" та "сріблом".

Титул чемпіона Європи завоював срібний призер Паралімпійських ігор-202 Андрій Дорошенко. Українець стріляв з пневматичної гвинтівки з 10 метрів у класі R1, або SH1, серед чоловіків. Спортсмен кваліфікувався до фіналу з першого місця, заробивши 622.9 очка у відбірковому раунді.

Дорошенко лідирував і впродовж усього фіналу, в підсумку набравши 248.4 бала. У вирішальному раунді Андрій утримав перевагу в боротьбі з поляком Мареком Добровольським (245.8) та здобув "золото". Трійку призерів замкнув данець Мартін Йорґенсен.

Перемога Дорошенка означає, що він здобув не лише чемпіонський титул, а й паралімпійську ліцензію на Ігри-2024 у Парижі. Це вже п'ята квота України в кульовій стрільбі.

Андрій Дорошенко на мультиспортивному Євро-2023, кульова стрільба
Андрій Дорошенко на мультиспортивному Євро-2023. Фото: European Para Championships 2023

Крім того, срібну нагороду цього ж дня виборов Віталій Плакущий, який так само виступав у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 м, але в змішаній категорії R4, або SH2. До медального раунду він відібрався з третім результатом (633.2 очка).

У фіналі Плакущий усього на пів бала поступився чотириразовому призерові Паралімпіади, словенцеві Франчеку Ґоразду Тіршеку, який заробив рівно 254 очки. На третьому місці змагання завершив француз Танґі де ла Форест.

Усі медалі України на мультиспортивному ЧЄ-2023: кульова стрільба

 • "Золото": Андрій Дорошенко (пневматична гвинтівка, 10 м, стоячи, R1/SH1).
 • "Срібло": Віталій Плакущий (пневматична гвинтівка, 10 м, стоячи, R4/SH2).

Після десяти змагальних днів Україна посідає третє місце в медальному заліку мультиспортивного Євро з 15 медалями: шістьма золотими, п'ятьма срібними та чотирма бронзовими. Українську збірну випереджають Нідерланди й Туреччина.

Мультиєвро-2023. Медальний залік: топ-5

 1. Нідерланди – 9 золотих + 2 срібні + 1 бронзова (12 медалей загалом)
 2. Туреччина – 6+9+8 (23)
 3. Україна – 6+5+4 (15)
 4. Азербайджан – 4+4+3 (11)
 5. Грузія – 4+3+8 (15)

Що відомо про мультиспортивне Євро

 • Це перший мультиспортивний чемпіонат Європи з адаптивних видів спорту. Раніше об'єднана континентальна першість двічі проходила серед спортсменів без інвалідності (2018, 2022).
 • До програми змагань входять десять видів спорту: стрільба з лука, бадмінтон, боча, велоспорт, голбол, дзюдо, кульова стрільба, тхеквондо та баскетбол і теніс на візках.
 • У складі збірної України – 38 спортсменів, які беруть участь у шести видах спорту.
 • Турнір триватиме до 20 серпня та стане одним із етапів відбору на Паралімпійські ігри-2024 у Парижі. Приміром, у кульовій стрільбі спортсмени розігрують на цьому Євро шість ліцензій (по три жіночі й чоловічі) в особистих змаганнях: по одній у класах R1-2, R4 (усі – стрільба з гвинтівки) та P1-2 (пістолет).
На початок