World Aquatics анонсувала "відкриту категорію" для трансгендерних людей на Кубку світу з плавання: що це означає

World Aquatics анонсувала "відкриту категорію" для трансгендерних людей на Кубку світу з плавання: що це означає

World Aquatics анонсувала "відкриту категорію" для трансгендерних людей на Кубку світу з плавання: що це означає
Трансгендерна плавчиня Лія Томас. Фото: AP Photos

Трансгендерні спортсмени змагатимуться на етапі у Берліні.

Міжнародна федерація плавання (World Aquatics) анонсувала "відкриту категорію" для трансгендерних людей на Кубку світу з плавання. Про це повідомила пресслужба організації.

У 2022 році позачерговий конгрес World Aquatics фактично заборонив трансгендерним спортсменам змагатися у жіночій категорії. Тоді організація ввела правило, яке не дозволяло будь-якій особі, яка пройшла чоловічий пубертатний період, брати участь у жіночих змаганнях.

Однак на етапі Кубка світу з плавання, який відбудеться у жовтні у Берліні, Міжнародна федерація водних видів спорту запровадила окрему відкриту категорію. У ній зможуть змагатися і трансгендерні спортсмени.

На турнірі у Берліні трансгендерні плавці визначатимуть найкращих у щонайменше на двох дистанціях: 50 та 100 метрів у всіх стилях. Ба більше, World Aquatics залишає за собою право збільшити їхню кількість.

"Берлін дуже радий підтримати цю новаторську ініціативу за сприяння Німецької федерації плавання. Ми пишаємось тим, що проводимо подію, де плавці можуть змагатися без будь-яких обмежень. Берлін є осередком різноманітності та інклюзивності, а тому є ідеальним місцем для такого прогресивного проекту", – сказав віцепрезидент Німецької федерації плавання Кай Моргенрот.

Кубок світу з плавання у 2023 році складатиметься з трьох етапів. Окрім турніру у Берліні, плавці змагатимуться в Афінах (13-15 жовтня) та Будапешті (20-22 жовтня).

Трансгендерні люди у спорті: що відомо

  • На Олімпійських іграх 2020 року вперше змагалася трансгендерна атлетка. Нею стала новозеландська важкоатлетка Лорел Габбард, що виступала у вагових категоріях понад 87 та 90 кг.
  • У листопаді 2021 року Міжнародний олімпійський комітет надав міжнародним спортивним федераціям можливість самостійно встановлювати правила для допуску на змагання трансгендерних людей.
  • Наразі трансгендерних спортсменок, які пройшли чоловіче статеве дозрівання, не допускають до провідних жіночих змаганнях під егідою World Athletics (легка атлетика).
На початок