Гра марокканки стала визначальною для першої перемоги її збірної на мундіалі.
Захисниця збірної Марокко з футболу Нухайла Бензіна провела історичний матч на чемпіонаті світу-2023, що триває в Австралії та Новій Зеландії. 25-річна спортсменка стала першою гравчинею, яка зіграла на мундіалі в хіджабі.
Бензіна не вийшла на поле в першому матчі Марокко, що був дебютним для команди на такому рівні змагань та завершився розгромною поразкою від однієї зі збірних-фавориток – Німеччини (0:6). Утім, у другому турі тренер Марокко Рейнальд Педрос обрав Нухайлу до стартового складу на поєдинок проти Південної Кореї.
Футболістка зіграла всі 90 хвилин основного часу та допомогла "атлаським левицям" здобути першу в їхній історії перемогу на чемпіонаті світу – 1:0. Наразі це найбільший апсет ЧС-2023, адже між Марокко й Південною Кореєю – 55 місць у світовому рейтингу ФІФА (72-ге проти 17-го). Бензіна була однією з ключових гравчинь у досягненні цього результату попри те, що на 81-й отримала жовту картку за зрив атаки суперниць.
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор жіночого чемпіонату світу-2023 з футболу в Україні. Дивіться матчі наживо на сайті Суспільне Спорт та на місцевих телеканалах Суспільного.
Хто така Нухайла Бензіна
Гравчиня виступає за збірну з 2018 року. До цього вона також грала на юніорському рівні за команду Марокко U20.
На клубному рівні Бензіна представляє ФАР – команду Збройних сил Марокко, що є найтитулованішим клубом країни. У 2023 році Нухайла допомогла ФАР здобути вже десяте чемпіонство (восьме поспіль), а в 2022-му – перемогти в африканській Лізі чемпіонів.
"Не маю сумніву, що дедалі більше мусульманських жінок і дівчат, коли дивитимуться на Бензіну, надихатимуться нею: не лише гравчині, а й ті, хто ухвалюють рішення, тренери, представники інших видів спорту", – цитує співзасновницю Muslim Women's Sports Network Ассмаах Хелал Associated Press.
Коли у футболі дозволили хіджаб
Офіційно на змаганнях під егідою ФІФА спортсменам і спортсменкам дозволили покривати голову лише в 2014-му: після того, як упродовж двох років хустини тестували на безпечність під час гри.
Першим великим турніром ФІФА, на якому гравчині могли змагатися в хіджабі, став чемпіонат світу U17, що в 2016-му проходив у Йорданії.
Водночас бан на хіджаб досі існує у Франції – країні-господарці попереднього чемпіонату світу-2019. За скасування такої заборони виступає низка правозахисних рухів, зокрема Les Hijabeuses, що був заснований у 2020 році, а також Les Degommeuses і Les Debuteuses.
В останньому матчі групового раунду, 3 серпня, Марокко зіграє проти Колумбії. У паралельному поєдинку групи H зійдуться Південна Корея та Німеччина.