МОК закликав федерації до чутливості під час проведення матчів між українцями й росіянами після інциденту з Харлан на ЧС

МОК закликав федерації до чутливості під час проведення матчів між українцями й росіянами після інциденту з Харлан на ЧС

МОК закликав федерації до чутливості під час проведення матчів між українцями й росіянами після інциденту з Харлан на ЧС
. Ольга Харлан. Фото: AP Photos

Дискваліфікація української шаблістки викликала реакцію МОК.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відреагував на дискваліфікацію Ольги Харлан на чемпіонаті світу з фехтування. Відповідне звернення оприлюднило AFP.

Заява МОК – реакція на інцидент, який стався у Мілані на чемпіонаті світу з фехтування. Українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували після відмови тиснути руку нейтральній спортсменці з Росії Анні Смірновій. Це протистояння стало можливим після допуску росіян до змагань під егідою FIE та дозволу Мінмолодьспорту українським спортсменам брати участь у турнірах разом з "нейтральними" росіянами та білорусами.

Рішення організаторів турніру дискваліфікувати Харлан викликало обурення не тільки спортивної спільноти, але й багатьох вболівальників, які висловили свою незгоду у соцмережах Міжнародної федерації фехтування. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав FIE скасувати санкції проти Ольги, а національна федерація заявила про апеляцію щодо дискваліфікації Харлан.

Натомість Міжнародний олімпійський комітет закликав спортивні федерації бути чутливими, коли мова йде про матчі між українцями та росіянами. МОК наголосив, що цей заклик став результатом усунення від змагань Харлан.

"Після дискваліфікації Ольги Харлан на чемпіонаті світу з фехтування Міжнародний олімпійський комітет закликає спортивні федерації проявляти чутливість під час проведення змагань між українськими та російськими спортсменами, які змагаються як нейтральні", – йдеться у заяві МОК.

Міністр молоді та спорту й очільник НОК України Вадим Гутцайт, коментуючи інцидент за участі Харлан на чемпіонаті світу, зазначив, що Україна попереджала FIE про відмову від рукостискання з атлетами з Росії. А головна тренерка збірної України з фехтування Наталія Конрад розповідала, що спортсменку фактично поставили перед ультиматумом: або потиснути руку суперниці, або отримати дискваліфікацію.

Відмова українських спортсменів не вперше стала причиною обговорень взаємин українських, російських та білоруських атлетів. На Вімблдоні-2023 Еліна Світоліна закликала WTA та ATP дозволити українцям не тиснути руку представникам Росії та Білорусі після матчів, на що жіноча асоціація відповіла згодою на заклик українки.

Що відомо про матчі між українцями, білорусами та росіянами

  • На Ролан Гаррос-2023 місцева публіка відреагувала свистом та несхвальним гудінням на відмову Марти Костюк та Еліни Світоліної після матчу тиснути руку білорусці Аріні Сабалєнці.
  • У березні Леся Цуренко відмовилися виходити на корт проти білоруски Аріни Сабалєнки через панічну атаку.
  • У травні міністерство спорту опублікувало наказ про заборону збірним України змагатися, де присутні атлети з Росії чи Білорусі, а наприкінці липня Україна припинила бойкот міжнародних змагань, де атлети з Росії чи Білорусі виступають у нейтральному статусі.
На початок