Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Лідерка збірної Норвегії вийшла на поле, але "зникла" перед самим початком гри ЧС-2023: що з нею сталося

Лідерка збірної Норвегії вийшла на поле, але "зникла" перед самим початком гри ЧС-2023: що з нею сталося

Лідерка збірної Норвегії вийшла на поле, але "зникла" перед самим початком гри ЧС-2023: що з нею сталося
Ада Хегерберг. Фото: AP Photos

Футболістка мала розпочати гру з перших хвилин, однак у підсумку не увійшла у заявку взагалі.

Лідерка збірної Норвегії Ада Хегерберг раптово вибула з заявки команди на матч проти Швейцарії. Причиною цьому стала травма, якої зазнала норвезька футболістка.

Хегерберг повернулася до виступів за національну команду, пропустивши п'ять років через бойкот проти норвезької федерації: 28-річна гравчиня була незадоволена відсутністю "рівного" ставлення як до жіночої, так і чоловічої команд.

У першому матчі на жіночому чемпіонаті світу з футболу проти Нової Зеландії Хегерберг вийшла у стартовому складі, але не відзначилася у грі. Після цього участь норвежки планувалася у поєдинку проти Швейцарії.

Хегерберг увійшла до стартового складу Норвегії на матч. Однак в останній момент вона зникла зі списку учасниць гри.

Чому Ада Хегерберг не зіграла проти Швейцарії?

Норвезька футболістка вийшла на поле перед матчем проти Швейцарії. І навіть була на традиційних заходах перед грою: під час гімнів збірних, а також командного фото.

Проте після фото Хегерберг раптово відправилася у підтрибунне приміщення. І не вийшла на матч - її у складі замінила Софі Хауг.

Лікар збірної Норвегії пояснив відсутність Хегерберг дискомфортом у паху, який вона відчула перед матчем. Саме тому було ухвалене рішення про її заміну.

Матч Норвегії проти Швейцарії закінчився внічию 0:0. А Хегерберг, яка спостерігала за ним на лаві запасних норвежок, після гри розповіла, чому саме не взяла участі у поєдинку.

"Відчула дискомфорт перед самим початком гри. Вирішила не ризикувати. Хотіла б зіграти, але дівчата сумлінно працювали. Нам не вистачило останнього штриху, на який ми заслужили", - сказала футболістка у коментарі ФІФА.

Наразі участь Хегерберг у заключному матчі групи проти Філіппін під питанням. Гра відбудеться у неділю, 30 липня, і для збереження шансів на плей-оф норвежкам потрібна лише перемога.

Хто така Ада Хегерберг

  • 28-річна гравчиня збірної Норвегії, що виступає за французький "Ліон".
  • Хегерберг - володарка Золотого м'яча 2018 року. Також вона отримувала визнання найкращої гравчині Європи у 2016-му.
  • У складі "Ліона" Хегерберг шість разів ставала володаркою Ліги чемпіонів (востаннє - у 2022 році). Водночас за збірну її найкращим результатом є фінал Євро-2013.
  • За збірну Норвегії Хегерберг провела 77 матчів, забила 42 м'ячі.
На початок