Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

"Ці гравчині - майбутнє". На жіночому чемпіонаті світу оновили віковий рекорд наймолодшої футболістки

"Ці гравчині - майбутнє". На жіночому чемпіонаті світу оновили віковий рекорд наймолодшої футболістки

"Ці гравчині - майбутнє". На жіночому чемпіонаті світу оновили віковий рекорд наймолодшої футболістки
Кейсі Фаїр. Фото: AP Photos

Попереднє досягнення трималося 23 роки.

На жіночому чемпіонаті світу з футболу було оновлено віковий рекорд. Сталося це у заключному матчі першого туру між Колумбією та Південною Кореєю.

Колумбія та Південна Корея закрили програму поєдинків у групі Н. Матч закінчився перемогою південноамериканської збірної - 2:0.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор жіночого чемпіонату світу-2023 з футболу в Україні. Дивіться матчі наживо на сайті Суспільне Спорт та на місцевих телеканалах Суспільного.

Попри поразку, одній з гравчинь Південної Кореї вдалося переписати рекорд чемпіонатів світу. 16-річна Кейсі Фаїр стала наймолодшою гравчинею в історії жіночих мундіалів.

Який саме рекорд встановила Фаїр на жіночому ЧС-2023?

  • Фаїр вийшла у матчі проти Колумбії на заміну на 77-й хвилині. Участь у поєдинку вона взяла у віці 16 років та 26 днів.
  • Виходом на поле Фаїр побила попередній рекорд наймолодшої футболістки жіночих чемпіонатів світу, що тримався 23 роки. У 1999-му нігерійка Іфеані Чіджине зіграла на ЧС у віці 16 років та 34 днів.
  • Рекорд Фаїр є абсолютним - як серед чоловіків, так і жінок вона є наймолодшою гравчинею, що грала на чемпіонаті світу. У чоловіків цей рекорд утримує ексфорвард Північної Ірландії Норман Вайтсайд, який зіграв у віці 17 років і 40 днів у грі проти Югославії на ЧС-1982.
"Вона виглядала дуже добре у тренувальному таборі. Дуже важко гравчині у будь-якому віці ввійти в матч за рахунку 0:2 та вплинути якимось чином на нього. Але я хотіла її випустити, щоб надати цей досвід, а також сигнал усім в складі, що такі гравчині - наше майбутнє", - сказав головний тренер Південної Кореї Колін Белл.

Що відомо про Кейсі Фейр?

  • 16-річна футболістка, що окрім громадянства Південної Кореї має паспорт США. Її батько є американцем, а мати з Південної Кореї.
  • Фейр не має контракту з жодним професійним клубом. Вона грає в академії у Сполучених Штатах.
  • Фейр виступає у складі Південної Кореї, який є найвіковішим серед усіх збірних чемпіонату світу-2023. У матчі проти Колумбії середній вік гравчинь південнокорейської збірної складав 30 років і 329 днів.
  • Наступний матч на жіночому чемпіонаті світу Фейр разом з Південною Кореєю проведуть у неділю, 30 липня, проти Марокко.
На початок