Андрій Проценко оновив особистий рекорд сезону на етапі Діамантової ліги в Лондоні: як виступив українець

Андрій Проценко оновив особистий рекорд сезону на етапі Діамантової ліги в Лондоні: як виступив українець

Андрій Проценко оновив особистий рекорд сезону на етапі Діамантової ліги в Лондоні: як виступив українець
Андрій Проценко. Фото: Getty Images

"Золото" етапу — в американця Джувона Гаррісона.

У Лондоні відбувся десятий етап Діамантової ліги-2023. Українець Андрій Проценко завершив його на п'ятому місці в турнірі зі стрибків у висоту.

Цього сезону Проценко вже здобував одну нагороду головних комерційних змагань з легкої атлетики. На липневому етапі в Стокгольмі він посів третє місце з результатом у 2.16 метра.

Від початку ж липня українець у Лондоні отримав першу нагоду виконати норматив для здобуття олімпійської ліцензії. Для цього на етапі він мав подолати висоту в 2.33 метра.

На старти заявилися й переможці попередніх етапів: американць Джувон Гаррісон, австралієць Геміш Керр і катарський олімпійський чемпіон Мутаз Есса Баршим. Натомість не змагався в Англії інший чемпіон Токіо-2020, італієць Джанмарко Тамбері.

Як пройшов турнір

 • Українець без помилок пройшов перші три висоти — 2.12, 2.16 та 2.20 метра.
 • Планку в 2.24 метра Проценко подолав з другої спроби, оновивши особистий рекорд літнього сезону-2023 (дотепер — 2.21).
 • Утім, вже на 2.27 українець припустився трьох помилок і вибув зі змагань. У фінальному заліку він посів підсумкове п'яте місце.
 • "Золото" в очному протистоянні на висоті 2.35 розігрували катарець Баршим і американець Гаррісон, який і випередив олімпійського чемпіона та здобув третю перемогу в сезоні.

Діамантова ліга. Лондон. Стрибки у висоту (чоловіки)

 1. Джувон Гаррісон (США) — 2.35 метра
 2. Мутаз Есса Баршим (Катар) — 2.33
 3. Джоел Кларк-Хан (Велика Британія) — 2.27

-

 • 5. Андрій Проценко (Україна) — 2.24

Що відомо

 • Всього в доробку Проценка — чотири виграні етапи Діамантової ліги. Востаннє він тріумфував на рівні ліги влітку 2022 року, коли посів перше місце у швейцарській Лозанні.
 • Від початку літнього сезону Андрій здобув одну перемогу — на міжнародному турнірі в польському Бигдощі у червні.
 • Етап в Лондоні — останній у Діамантовій лізі перед чемпіонатом світу-2023 в Будапешті. Світова першість стартує 19 серпня й триватиме до 27-го числа.
На початок