Польщу позбавили чемпіонату світу з боротьби U20 через відмову у видачі віз росіянам

Польщу позбавили чемпіонату світу з боротьби U20 через відмову у видачі віз росіянам

Польщу позбавили чемпіонату світу з боротьби U20 через відмову у видачі віз росіянам
. Росіяни повернулися до змагань під нейтральним прапором у 2023 році. Фото: UWW

У серпні світова першість серед юніорів відбудеться в Йорданії.

United World Wrestling, керівна міжнародна організація з боротьби, позбавила Польщу права на проведення чемпіонату світу U20. Про це повідомляє офіційний сайт UWW.

У боротьбі "нейтральним" росіянам та білорусам дозволили змагатися у квітні, відповідно до оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету. Такі спортсмени мусять не підтримувати російське вторгнення до України й не мати зв'язків зі збройними структурами своїх держав.

Відтоді в росіян виникли проблеми з участю в юніорському Євро. Після непотрапляння на чемпіонат до іспанської Сантьяго-де-Компостели у російській збірній заявили про відмову Іспанії видавати команді візи.

Саме неспроможність "забезпечити рівну участь для всіх спортсменів" UWW назвали головною причиною для перенесення чемпіонату. У ті самі дати 14-20 серпня його прийматиме йорданська столиця Амман.

"Правила UWW вимагають від організаторів забезпечити рівну участь для всіх спортсменів, без будь-якої дискримінації на основі паспорту або інших критерів. Та з урахуванням рекомендацій МОК, UWW були змушені знайти альтернативного господаря після неможливості забезпечити це Польщею", — йдеться в заяві.

"Федерація боротьби Йорданії підтвердила, що надасть візи всім країнам. Та забезпечить комфортну участь для спортсменів".

Російські ЗМІ додають, що UWW також ухвалила рішення позбавити фінський Тампере чемпіонату світу U23 у жовтні. Утім, офіційної інформації щодо цього турніру організація ще не надавала.

"Польщу й Фінляндію позбавили права проведення змагань через відмову у видачі віз. Це не пов'язано з політикою. В обговоренні питання жодного разу не прозвучали Росія чи Білорусь", — заявив президент російської федерації з боротьби Міхаіл Маміашвілі.

Що відомо

  • Участь росіян та білорусів у чемпіонаті світу U20 означатиме, що Україна з високою ймовірністю пропустить турнір. Рішення "не відряджати" національні команди на одні турніри з росіянами зафіксоване у наказі Міністерства молоді та спорту України.
  • У червні Україна вже бойкотувала Євро серед спортсменів U17. Через участь росіян на турнірі не змагалися близько 30 атлетів України.
  • На минулорічному чемпіонаті світу U20 у болгарській Софії Україна посіла сьоме місце в медальному заліку з шістьма нагородами різних ґатунків (однією — золотою).
На початок