Україна дозаявила шпажисток на ЧС з фехтування попри наявність атлеток з Росії серед учасниць

Україна дозаявила шпажисток на ЧС з фехтування попри наявність атлеток з Росії серед учасниць

Україна дозаявила шпажисток на ЧС з фехтування попри наявність атлеток з Росії серед учасниць
Джоан-Фейбі Бежура. Фото: НОК України

Федерація планувала бойкотувати частину особистих турнірів з фехтування саме через наявність представниць Росії та Білорусі.

Україна дозаявила фехтувальниць для участі в індивідуальному турнірі з шпаги на чемпіонаті світу-2023, який розпочнеться 23 липня у Мілані. Відповідні зміни вказані в офіційній заявці на турнір.

Збірна України з фехтування планувала у повному обсязі виступити на чемпіонаті світу, заявивши спортсменів на усі індивідуальні та командні турніри. Однак була змушена відмовитися від участі у чотирьох з шести особистих турнірів - на них заявилися нейтральні фехтувальники з Росії та Білорусі.

Серед турнірів, в яких Україна відмовлялася від участі - усі жіночі індивідуальні змагання, а також фехтування на шпагах серед чоловіків. Проте в оновленій заявці на ЧС-2023 вказані шпажистки з України - навіть попри присутність двох нейтральних фехтувальниць з Росії - Яни Бєкмурзової та Поліни Хаертдінової.

Від України на жіночий турнір з фехтування на шпагах заявлені чотири спортсменки: Джоан Фейбі Бежура, Інна Бровко, Влада Харькова та Дар'я Варфоломеєва. Вони вже дізналися суперниць у груповому раунді - жодна з них не потрапила до пулу з нейтральною спортсменкою з Росії.

Чемпіонат світу з фехтування стартує у суботу, 22 липня, з попередніх групових раундів у чоловічій шаблі та жіночій шпазі відповідно.

Збірна України з фехтування: що відомо

  • Дедлайн до закриття заявок в турнірах на чемпіонаті світу з фехтування закривається за день перед його стартом. Таким чином, Україна може дозаявити й інших фехтувальників для участі на турнірі.
  • У липні очільник НОК України та міністр спорту Вадим Гутцайт зазначав, що наразі питання перегляду бойкоту змагань, на яких виступають спортсмени з Росії та Білорусі, не передбачено.
  • Чемпіонат світу з фехтування - один з рейтингових турнірів для відбору на Олімпіаду-2024. За результатами виступів на ньому спортсменам нараховуватимуться очки.
На початок