"Прометей" підписав баскетболіста з НБА перед стартом нового сезону: хто він такий

"Прометей" підписав баскетболіста з НБА перед стартом нового сезону: хто він такий

"Прометей" підписав баскетболіста з НБА перед стартом нового сезону: хто він такий
Дейвон Рід (справа) у матчі НБА. Фото: AP Photos

Атакувальний захисник став шостим легіонером команди влітку 2023 року.

Баскетбольний клуб "Прометей" підписав атакувального захисника Дейвона Ріда, який раніше виступав у НБА. Про це повідомила пресслужба слобожанців.

Попередній сезон Рід провів у складі двох клубів НБА: "Денвер Наггетс", який став чемпіоном Асоціації, та "Лос-Анджелес Лейкерс". Впродовж сезону баскетболіст зіграв 35 матчів за "Денвер", а з лютого – вісім поєдинків за "Лейкерс".

Загалом за свою кар'єру 28-річний Дейвон виступав у чотирьох клубах НБА. На цьому рівні атакувальний захисник зіграв 122 матчі, проводив у середньому 10.6 хвилин та набирав по 3.1 очка за гру.

Клуби Дейвона Ріда в НБА

  • "Фінікс Санз" (2017-2018) – 21 матч
  • "Індіана Пейсерз" (2018-2019) – 10 матчів
  • "Денвер Наггетс" (2021-2023) – 83 матчі
  • "Лос-Анджелес Лейкерс" (2023) – 8 матчів

Для Ріда "Прометей" став першим європейським клубом у кар'єрі. Як зазначили у своїй заяві слобожанці, американським гравцем перед стартом нового сезону цікавилися й інші європейські команди.

"У це міжсезоння до Дейвона Ріда виявляли предметний інтерес клуби Євроліги, проте до підписання повноцінного контракту справа не дійшла насамперед через відсутність у Дейвона досвіду ігор у Європі", – повідомив "Прометей".

Рід став шостим легіонером "Прометея" перед стартом нового сезону у якому слобожанці виступатимуть у баскетбольному Єврокубку та другому дивізіоні чемпіонату України. Раніше склад команди поповнили захисники Маркус Кін, Калеб Агада й Рональд Марч, а також центрові Тай Одіасе та Онджей Балвін, який перепідписав контракт.

Хто такий Дейвон Рід

  • Дейвон Рід – 28-річний американський баскетболіст. Виступає на позиції атакувального захисника.
  • Професійну кар’єру Рід розпочинав у складі "Фінікса", який обрав баскетболіста у другому раунді драфту-2017, в якому Дейвон був під 32-м номером.
  • Найбільше матчів у НБА провів у складі "Денвера", якому належав у період з 2021-го по 2023-й рік. У складі цієї команди баскетболіст зіграв 83 матчі.
  • Перед стартом сезону 2023/24 Рід став шостим легіонером у складі "Прометея".
На початок