Україна здобула першу медаль на чемпіонаті світу з водних видів спорту: "срібло" у синхронних стрибках у воду

Україна здобула першу медаль на чемпіонаті світу з водних видів спорту: "срібло" у синхронних стрибках у воду

Україна здобула першу медаль на чемпіонаті світу з водних видів спорту: "срібло" у синхронних стрибках у воду
Олексій Середа та Кіріл Болюх. Фото: AP Photos

Крім медалі, Україна виборола першу олімпійську ліцензію у стрибках у воду.

Збірна України зі стрибків у воду здобула першу нагороду на чемпіонаті світу з водних видів спорту. "Срібло" у синхронних стрибках з 10-метрової вишки здобули Олексій Середа та Кірілл Болюх.

На цьогорічному чемпіонаті світу з водних видів спорту у змаганнях зі стрибків у воду Україну представляють сім спортсменів, які перед турніром претендували на 13 комплектів нагород та ліцензії на Олімпіаду-2024. У перших фіналах змагань у Фукуоці "синьо-жовті" не змогли здобути медалей. Найкращим результатом українців став виступ у міксті з 10 метрів, де Ксенія Байло та Кіріл Болюх посіли четверте місце.

Болюх увійшов до складу української команди у синхронних стрибках з 10-метрової вишки, де його партнером став Олексій Середа. Українська пара стрибунів пройшла до фіналу у цій дисципліні з четвертого місця.

Як виступили Середа та Болюх?

 • Після перших двох стрибків Середа та Болюх йшли у топ-2. Однак на третьому стрибку скотилися на п'яте місце - судді знизили бали за виступ Болюха.
 • У четвертому стрибку Середа та Болюх повернули собі друге місце. А перед заключним стрибком ще й збільшили перевагу над опонентами: програму зі складністю 3.7 бала вони виконали найкраще серед усіх учасників.
 • Зрештою, Середа та Болюх втримали друге місце за підсумком шести стрибків 439 балів. Переможцем змагань стала китайська команда у складі Лянь Цзюньцзє та Хао Янг.
 • Середа та Болюх на ЧС-2023 з водних видів спорту побили власний рекорд за кількістю набраних балів. Попередній рекорд у 412 балів українська пара встановила у Монреалі.
 • Середа та Болюх стали авторами олімпійської ліцензії на Ігри у Парижі. Водночас, вона є неіменною: на Олімпіаду може відправитися інша пара стрибунів.

ЧС-2023. Синхронні стрибки з 10 метрів: топ-3

 1. Лянь Цзюньцзє / Хао Янг (Китая) – 477.75 бала
 2. Олексій Середа / Кірілл Болюх (Україна) – 439.32 бала
 3. Кевін Берлін Реєс / Рандаль Вільярс Вальдес (Мексика) – 434.16 бала

Медаль Середи та Болюха стала першою для України за 12 років у чоловічих синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки. Востаннє це вдавалося Олександру Горшковозову та Олександру Бондару на ЧС-2011.

Усі медалі України у синхронних стрибках з 10 метрів

 • 2001 рік: Роман Володьков / Антон Захаров - "бронза"
 • 2003 рік: Роман Володьков / Антон Захаров - "срібло"
 • 2011 рік: Олександр Горшковозов / Олександр Бондар - "бронза"
 • 2023 рік: Олексій Середа / Кірілл Болюх - "срібло"
На початок