Еліна Світоліна за три місяці відіграла понад 1300 позицій та повернула статус першої ракетки України: як це сталося

Еліна Світоліна за три місяці відіграла понад 1300 позицій та повернула статус першої ракетки України: як це сталося

Еліна Світоліна за три місяці відіграла понад 1300 позицій та повернула статус першої ракетки України: як це сталося
Еліна Світоліна. Фото: AP Photos

Тенісистка втратила це звання у червні 2022 року, повернулася у теніс у квітні 2023 – і уже перша ракетка України.

Еліна Світоліна офіційно повернула звання першої ракетки України. Новий тиждень українська тенісистка розпочала на 27-й позиції.

Світоліна упродовж двох тижнів виступала на Вімблдоні, де повторила найкращий результат у своїй кар'єрі, вийшовши до півфіналу. На самому турнірі 28-річна тенісистка виступила завдяки вайлдкарду, який отримала від організаторів: згідно початкового рейтингу Еліна мала проходити кваліфікацію, щоб потрапити до основної сітки.

В оновленому рейтингу Світоліна випередила Ангеліну Калініну - тенісистки йдуть поруч на 27-й та 28-й позиції відповідно. При цьому Еліна завдяки Вімблдону відіграла 49 позицій, а Ангеліна втратила дві - припинила виступи на турнірі у другому колі.

Повернення у лідерки рейтингу серед українок для Світоліної відбулося через рік після втрати цього статусу. У квітні 2022 року Еліна оголосила про свою вагітність, а вже у червні Калініна випередила її у світовому рейтингу.

Крім цього, повернути собі статус першої ракетки України Світоліна змогла після того, як відіграла понад 1300 позицій у світовому рейтингу. Через вагітність та народження дитини Еліна не грала рік, повернувшись на корт лише у квітні 2023 року.

Як Еліна Світоліна повернула собі звання першої ракетки України: хронологія подій

 • квітень 2023 року: Світоліна повертається до виступів: на першому турнірі WTA500 у Чарльстон - 1344-а ракетка світу після поразки у першому колі;
 • квітень 2023 року: Світоліна виграє перший матч після повернення у теніс на турнірі ITF у К'яссо - 1113-а ракетка світу;
 • травень 2023 року: перший півфінал для Світоліної після повернення у теніс на турнірі WTA125 у Сан-Мало - 540-а ракетка світу;
 • травень 2023 року: перший титул Світоліної на рівні турнірів WTA після повернення у теніс - на турнірі WTA250 у Страсбурі - 192-а ракетка світу;
 • травень-червень 2023 року: Світоліна грає на Ролан Гаррос (завдяки захищеному рейтингу): доходить до чвертьфіналу та повертається у топ-100 світового рейтингу - 73-а ракетка світу;
 • липень 2023 року: Світоліна грає на Вімблдоні (отримує вайлдкард): доходить до півфіналу і повертає собі статус першої ракетки України - 27-а ракетка світу.

Крім Калініної, конкурентками Світоліної у боротьбі за звання першої ракетки України є ще дві тенісистки: Марта Костюк та Леся Цуренко. За підсумками виступів на Вімблдоні усі чотири тенісистки йдуть у топ-50 світового рейтингу.

Українські тенісистки у топ-50 світового рейтингу

 • 27. Еліна Світоліна - 1578 (+49 позицій)
 • 28. Ангеліна Калініна - 1567 (-2)
 • 35. Марта Костюк - 1300 (+1)
 • 46. Леся Цуренко - 1122 (+14)

Що далі для Еліни Світоліної?

Новий тиждень українська тенісистка пропускає - її прізвище відсутнє у заявках на турнірах WTA у Будапешті та Палермо. Після завершення виступів на Вімблдоні Світоліна відзначила, що потребує кількох днів аналізу поразки чешці Маркеті Вондроушовій у півфіналі Вімблдона.

"Можливо, знадобиться кілька днів, щоб проаналізувати все, що сталося, оскільки я справді намагалася бути зосередженою, особливо після перемоги над Ігою [Швьонтек]. Треба кілька днів, щоб перемкнутися від усього і потім подумати над тим, що сталося, що я зробила правильно або ж ні", - говорила Світоліна.

Еліна Світоліна: що відомо

 • 28-річна українська тенісистка, переможниця 17 турнірів WTA.
 • Найбільші успіхи Світоліної - перемога на Підсумковому турнірі-2018, а також чотири титули WTA1000 - у Дубаї та Канаді (2017 рік), а також у Римі (2017, 2018).
 • Після повернення на корт у 2023-му Світоліна встигла стати чемпіонкою турніру WTA у Страсбурі.
 • За результатами виступів на Вімблдоні Світоліна заробила 600 тисяч фунтів призових.

На початок