"36 — це нові 26". Новак Джокович став другим найвіковішим тенісистом з двома фіналами на рівні Грендслем

"36 — це нові 26". Новак Джокович став другим найвіковішим тенісистом з двома фіналами на рівні Грендслем

"36 — це нові 26". Новак Джокович став другим найвіковішим тенісистом з двома фіналами на рівні Грендслем
Новак Джокович на Вімблдоні-2023. Фото: AP Photos

Сербський тенісист вийшов у фінал Вімблдону-2023.

Сербський тенісист Новак Джокович став другим найвіковішим тенісистом у Відкриту еру з двома фіналами Грендслем. Сталося це на Вімблдоні-2023.

Джокович розпочав 2023 рік на рівні тенісних мейджорів з перемоги на Australian Open. Цей титул серб здобув у віці 35 років та зміг зрівнятися з Рафаелем Надалем за кількістю Грендслемів – по 22.

Після того, як Новаку на початку травня виповнилося 36 років, тенісист взяв участь у другому мейджорі року – Ролан Гаррос. Турнір у Франції серб виграв та став рекордсменом серед чоловіків за кількістю Грендслемів.

На Вімблдоні-2023 сербський тенісист у півфіналі обіграв у трьох сетах італійця Янніка Сіннера. Відтак, Новак вийшов до третього вирішального матчу на рівні Гренсдслему у 2023 році.

Згідно статистики OptaAce, Джокович став лише другим тенісистом у Відкриту еру, який після 36 років пройшов щонайменше до двох фіналів мейджора. Вперше це зміг зробити австралієць Кен Роузволл у 1974 році.

Тенісисти, що вийшли до двох+ фіналів Грендслем у віці 36+ років

  • Кен Роузволл (Австралія): Вімблдон та US Open – 1974 рік
  • Новак Джокович (Сербія): Ролан Гаррос та Вімблдон – 2023 рік

Після виходу у фінал Вімблдону-2023 Новак Джокович розповів, що не зважає на свій вік і не сприймає його як перешкоду для досягнення результату на корті.

"Тенісисти представляють індивідуальний вид спорту. Ми повинні покладатися на себе і досягнути найкращого фізичного, психічного та емоційного стану, перш ніж вийти на корт. Я намагаюся не дивитися на вік як на перешкоду чи фактор. 36 — це нові 26, це добре! Я відчуваю велику мотивацію і натхнення грати в теніс, який я справді люблю", – сказав Джокович після матчу проти Сіннера.

Що означає цей результат

  • Новак Джокович на Вімблдоні-2023 вийшов до дев'ятого фіналу цього турніру у кар'єрі. У вирішальному матчі британського мейджора серб зіграє з переможцем пари Карлос Алькарас - Даніїл Медведєв.
  • Загалом вирішальний матч у британському Грендслемі 2023 року стане для Новака 35-м на цьому рівні. Джокович претендує на 24-й титул на рівні тенісних мейджорів.
  • Фінальний матч турніру в одиночній сітці серед чоловіків відбудеться у неділю, 16 липня.
На початок