"Усе можливо". Каноїстка Людмила Лузан — про очікування від ЧС-2023 та виступи у двійці з новою партнеркою

"Усе можливо". Каноїстка Людмила Лузан — про очікування від ЧС-2023 та виступи у двійці з новою партнеркою

"Усе можливо". Каноїстка Людмила Лузан — про очікування від ЧС-2023 та виступи у двійці з новою партнеркою
Людмила Лузан. Фото: НОК України

У серпні в Німеччині українка відстоюватиме два титули чемпіонки світу.

У серпні чемпіонат світу з веслування на каное та байдарках прийматиме німецький Дуйсбург. На своє четверте "золото" світової першості претендуватиме українська каноїстка Людмила Лузан.

У сезоні-2023 українка здобула одразу три медалі на Європейських іграх у Польщі. Окрім двох особистих нагород — "золота" на дистанції у 500 метрів і "срібла" в 200-метрівці, — Людмила виграла перегони у двійках разом з новою напарницею Валерією Теретою.

Від початку сезону Лузан і Терета також вигравали на етапі "бронзу" на етапі Кубка світу в Познані. Досі найбільші нагороди у двійках — "золото" ЧС-2021, олімпійське "срібло" та два титули чемпіонки Європи — Людмила здобувала спільно з Анастасією Рибачок (Четверіковою), яка пропускає поточний сезон через народження дитини.

У коментарі Суспільне Спорт після здобуття звання найкращої спортсменки України в червні за версією НОК каноїстка розповіла про очікування від світової першості в Дуйсбурзі та спільну двійку з 22-річною Теретою.

  • Про чемпіонат світу-2023:
"Звичайно, це найважливіші змагання сезону. Путівка на Олімпійські ігри, до яких я йду. Будемо виступати на дистанції 500 метрів з Валерією Теретою. І також на 200 метрів в одиночці. І там, і там боротимуся за ліцензії".

"Не люблю обіцяти щось наперед. Роботиму все можливе, аби результатом показати, що я можу".

  • Про можливе повернення до виступів з Анастасією Рибачок:
"На даний момент, звичайно, ми не розглядаємо такий варіант. У нас є двійка з Валерією, ми цього сезону провели повністю всю підготовку, відзмагалися всі старти, набралися досвіду. І на цей сезон, звичайно, не бачимо повернення іншої напарниці у двійку".

"Звичайно, в житті все можливо, і ми не можемо загадувати наперед і сказати, що буде якась одна двійка. Всі будуть готуватися, працювати. Будемо шукати найкращий варіант — хто найгідніший, той і буде сидіти у двійці. Звичайно, не можу сказати, що саме я буду в цій двійці. Щороку все змінюється: цього року виграю я, наступного — може, хтось інший. Тому будемо відбиратися, готуватися, вигравати та комплектувати ці двійки".

Лузан
Лузан та Четверікова разом діставалися олімпійського "срібла" Токіо-2020. AP Photos

"Звичайно, є такі моменти, що ми [з Валерією] вже починаємо відчувати одна одну, підлаштовуємося. Спочатку було складно — в нас зовсім різна робота. Я звикла до одних відчуттів у двійці, тому що сиділа з іншою напарницею, для Валерії було вперше сидіти «на кермі», вона завжди сиділа на першому номері. І завжди доводилося підлаштовуватися, говорити — разом ми проходимо до досить хорошого результату".

"Ніхто не очікував, але ми досить вдало виступили на Європейських іграх. Що дає великий поштовх працювати ще більше, щоб на чемпіонаті світу, дай Бог, виступити ще краще".
Лузан
Двійка Лузан і Терети на Євроіграх-2023. НОК України
  • Про враження від Євроігор-2023:

"Дуже надихалася, звичайно. На жодних змаганнях я такого не відчувала. Звичайно, [лише] на Олімпіаді — це дуже схожі на Олімпійські ігри змагання. І вражає команда, цей дух: всі підтримують один одного, радіють перемогам, налаштовують. І це додає ще більше сил і мотивації перемагати. Відчула це на собі".

ЧС-2023: що відомо

  • Світова першість в Дуйсбургу матиме статус олімпійської кваліфікації. Лузан претендуватиме на ліцензії в одиночній 200-метрівці та двійці на дистанції 500 м.
  • В одиночній 200-метрівці олімпійські ліцензії здобудуть спортсменки в підсумковому топ-5. У двійці на 500 м — всі пари у топ-8.
  • Чемпіонат світу в Німеччині триватиме 23-27 серпня. Лузан відстоюватиме в Дуйсбургу звання чемпіонки світу в одиночці на дистанціях у 500 і 1000 метрів.
На початок