"Будемо розглядати це питання". Україна кваліфікувалася на ЧС з пляжного футболу, але може його бойкотувати

"Будемо розглядати це питання". Україна кваліфікувалася на ЧС з пляжного футболу, але може його бойкотувати

Ексклюзивно
"Будемо розглядати це питання". Україна кваліфікувалася на ЧС з пляжного футболу, але може його бойкотувати
Збірна України з пляжного футболу. Фото: АПФУ

Що каже про таку ймовірність Міністр молоді та спорту України, а також тренер збірної України.

Чоловіча збірна України з пляжного футболу вдруге поспіль відібралася на чемпіонат світу, і вдруге поспіль може його бойкотувати. На кваліфікаційному європейському турнірі до світової першості Україна змогла завоювати одну з чотирьох ліцензій на змагання, що відбудуться у лютому в ОАЕ. Ще три місця від Європи на чемпіонат світу здобули Італія, Португалія та Білорусь.

Загалом у фінальній частині Мундіалю з пляжного футболу змагатиметься 16 збірних. І на турнір одночасно відібралися Україна та Білорусь.

Згідно з наказом Міністерства молоді та спорту України, національні збірні "не відряджають" на змагання, де також стартують росіяни та білоруси. Тому, ймовірно, Україна може бойкотувати чемпіонат світу з пляжного футболу.

Суспільне Спорт звернулося за коментарями щодо участі команди в турнірі до головного тренера збірної, а також поставило запитання про бойкот Міністру молоді та спорту України.

За словами Миколи Костенка, ФІФА гарантує, що розведе Україну та Білорусь по сітці аж до фіналу. Однак питання щодо участі збірної України у турнірі ще не ухвалене.

  • Що сказав Микола Костенко, головний тренер збірної України
"Позиція моя особиста як тренера, а також тренерського корпусу та команди – ми категорично проти, щоб білоруські та російські спортсмени брали участь у будь-яких змаганнях. Але тут питання [щодо бойкоту Україною на ЧС-2024] в прийнятті рішення в керівництва федерації, керівництва міністерства".

Як пояснив Костенко, Україна писатиме листи на організаторів змагань, щоб Білорусь відсторонили від фінальної частини чемпіонату світу.

  • Що сказав Вадим Гутцайт, Міністр молоді та спорту України, президент НОК України
"Будемо розглядати це питання, будемо радитися. Це складне питання, дуже складне питання. Будемо вирішувати, подивимося, як вирішимо".

Також у відповідь на інше запитання Вадим Гутцайт висловив більш категоричну позицію щодо бойкоту: "Це болюче питання, але ми стоїмо на своєму: якщо ми будемо приймати участь в змаганнях, де є росіяни і білоруси, ми будемо визнавати, що вони можуть бути в спортивному світі поруч з нормальними людьми".

Що відомо про чемпіонат світу з пляжного футболу

  • Чемпіонат світу відбудеться з 15 до 25 лютого 2024 року в ОАЕ.
  • Україна вчетверте в історії відібралася на світову першість з пляжного футболу, найкращий результат – чвертьфінал.
  • Уже відомі 15 учасників ЧС-2023 з пляжного футболу: ОАЕ (господар), Іран, Японія, Оман, Єгипет, Сенегал, США, Мексика, Бразилія, Аргентина, Колумбія, Україна, Португалія, Білорусь, Італія.
На початок