"Відповів, що подаватиме позов до суду". Вадим Гутцайт — про реакцію НОК на розслідування щодо бізнесу Бубки

"Відповів, що подаватиме позов до суду". Вадим Гутцайт — про реакцію НОК на розслідування щодо бізнесу Бубки

"Відповів, що подаватиме позов до суду". Вадим Гутцайт — про реакцію НОК на розслідування щодо бізнесу Бубки
Сергій Бубка. Фото: AP Photos

Про що йдеться у розслідуванні журналістів.

У Національному олімпійському комітеті України розглянуть питання про статус експрезидента Сергія Бубки після журналістського розслідування про його ймовірний бізнес на окупованих українських територіях.

Про це повідомив чинний очільник організації Вадим Гутцайт за підсумками церемонії вручення щорічних нагород Комітету олімпійським спортсменам.

Бубка залишався президентом НОК до 2022 року, після чого на посаду було обрано Гутцайта. Від початку повномасштабного російського вторгнення олімпійський чемпіон-1998 покинув Україну "як біженець".

Тоді ж Бубка пояснював, що його родина залишилася в окупованому Донецьку. "Він не може поїхати", — розповідав функціонер про старшого брата Василя, в минулому — теж стрибуна з жердиною, призера чемпіонатів світу та Європи.

Вадим Гутцайт повідомив, що його попередник на чолі українського НОК готує судовий позов і захищатиме свою честь.

Бубка залишається членом виконавчого комітету НОК після свого відходу з посади президента. Його статус в організації надалі розглядатиме етична комісія Комітету.

"Є два аспекти у цьому питанні. Є питання про якийсь злочин скоєний — це до правоохоронних органів. Будемо очікувати, як вони будуть розглядати це питання".

"Стосовно НОК — це питання етики, я вже дав завдання етичній комісії розглянути це питання. Можливо, зв'язатися з етичною комісією МОК, щоб з'ясувати, як і що".

"Я спілкувався з Бубкою. Він відповів, що готує позов до суду — буде захищати свою честь. Те, що можу відповісти".

Про що йдеться в розслідуванні

У липні журналісти проєкту Bihus.info оприлюднили контракти компанії родинного бізнесу Бубок — фірми "Монблан", що займається торгівлею пальним — на продаж палива структурам РФ і т. зв. "ДНР".

"На початку 2023 року фірма «Монблан» з’явилася в російському реєстрі юридичних осіб. Реєстрація в базах країни-агресора відбувалася після того, як там ухвалили закон, що всі компанії на окупованих територіях мають привести документи у відповідність до законодавства РФ", — йдеться в розслідуванні.

"На відміну від українського реєстру, в базах терористів адреса реєстрації фірми знову зазначена як Донецьк, а власниками компанії записані лише Сергій Бубка та його брат. Василь Бубка також значиться директором цієї компанії".

"У травні 2023 року російська фірма «Монблан» братів Бубок почала офіційно торгувати з терористами. Журналісти Bihus.Info знайшли три контракти на постачання пального для структур окупантів, опубліковані на порталі закупівель РФ".

Що відомо

  • Сергій Бубка уперше очолив Національний олімпійський комітет України у 2005 році, замінивши на посаді Віктора Януковича.
  • З 1999 року Бубка є членом Міжнародного олімпійського комітету. Посідає посаду старшого віцепрезидента World Athletics, керівної світової організації з легкої атлетики.
  • Вадим Гутцайт очолив НОК у листопаді минулого року. Паралельно обіймає посаду Міністра молоді та спорту України.
На початок