Волейбол: Золота Євроліга

Волейбол: Золота Євроліга

"Думала лише про перемогу збірної". MVP сезону Золотої Євроліги вдруге визнали гравчиню збірної України

"Думала лише про перемогу збірної". MVP сезону Золотої Євроліги вдруге визнали гравчиню збірної України

Ексклюзивно
"Думала лише про перемогу збірної". MVP сезону Золотої Євроліги вдруге визнали гравчиню збірної України
Анастасія Крайдуба. Фото: CEV

Уперше подібне траплялося у 2017 році.

28-річна українська волейболістка Анастасія Крайдуба виграла звання Найціннішої волейболістки Золотої Євроліги з волейболу сезону 2023 року. Нагороду їй вручили за підсумками фінального матчу турніру, в якому Україна здобула "золото".

Крайдуба – основна діагональна збірної України, найрезультативніша гравчиня у складі команди. За вісім матчів Анастасія набрала 152 очки – другий найкращий показник на турнірі та найкращий серед збірної України.

Зокрема, у першому фінальному матчі проти Швеції Крайдуба набрала 22 очки – стала найрезульативнішою у складі двох команд. А у другому фінальному поєдинку українка набрала 15 очок за два сети, після чого у третій партії не виходила на майданчик.

Стастистичні показники Анастасії Крайдуби у Золотій Євролізі-2023

 • Кількість очок: 152 (друге місце)
 • Кількість очок в атаці: 136 (друге місце)
 • Кількість ейсів: 11 (третє місце)

За усіма показниками Крайдуба поступилася лише шведці Ізабеллі Гок, яка стала найкращою на турнірі. Однак у фіналі Ізабелла не змогла показати увесь свій рівень, Крайбуда ж допомогла Україні завоювати "золото".

Анастасія Крайдуба – друга українська волейболістка, що завоювала звання MVP Золотої Євроліги. У 2017 році найціннішою визнали Анну Степанюк, тоді Україна теж здобула "золото".

За показником кількості MVP Україна зрівнялася з Туреччиною, Чехією, Болгарією та Сербією – у всіх команд по дві гравчині отримували звання найціннішої у сезоні Золотої Євроліги.

Що сказала Крайдуба про визнання MVP Золотої Євроліги?

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт українська волейболістка поділилася емоціями від перемоги на турнірі, а також про отримання відзнаки. За словами Крайдуби, після тріумфу на Золотій Євролізі на команду очікує невелика перерва, після чого підготовка до виступів у Лізі націй.

 • Про перемогу на Золотій Євролізі

"Це дуже важлива перемога для нас, бо ми достатньо молода команда і дуже багато молодих дівчат виступають за збірну. Це такий один крок вперед для нас. Авжеж ми розуміли, що можемо боротися, і що у нас є дуже великі шанси. А вже в процесі пересвідчились, що у нас шанси досить високі".

 • Про звання MVP Золотої Євроліги
"Я не сподівалась, що мене оберуть найкращою гравчинею. Але звичайно хотілося... Не знала, оберуть мене чи ні. Не думала про це, лише думала про перемогу збірної".
Анастасія Крайдуба (по центру)
Жіноча збірна України з волейболу. Фото: CEV
 • Про фінальне протистояння проти Швеції

"Очікували трохи більш злагодженої гри з їхнього боку, але ми не дали їм це зробити. Я вважаю, що на даний час наш рівень вищий, ніж у збірної Швеції. Тому так склалося".

 • Про моральну підготовку до матчів Золотої Євроліги

"Це більше психологічна установка в наших головах, що ми розуміємо необхідність перемоги для України у всіх сферах життя. Таким чином, ми теж хотіли віддячити нашим воїнам, нашим ЗСУ, у такий складний час, вони борються за нашу самоідентичність, за нашу свободу. А ми намагаємося на спортивній арені зробити якийсь внесок.

Усі перемоги потрібні, якомога більше перемог, щоб більше очок набирати і підійматися вище в рейтингу. І відповідно брати участь у складніших турнірах та грати з найсильнішими командами на найвищими збірними".

 • Про подальші плани
"Зараз ми маємо кілька днів відпустки, але 17 липня вже збираємося на подальші тренування в болгарському Пловдиві. Нас чекає Челленджер Кап — це Кубок претенденток для того, щоб відібратися до Ліги Націй".

"Ми святкували під час нагородження та після матчу. А коли церемонія була завершена, то ми трошечки видихнули, розслабилися, бо були дещо виснажені. Всі хочуть перепочити. Ми не мали якогось грандіозного святкування. Всі раділи, бо це крок вперед".

Хто така Анастасія Крайдуба

 • 28-річна українська волейболістка, грає на позиції діагональної.
 • Вихованка ДЮСШ у Євпаторії, багаторазова чемпіонка України у складі "Хіміка", виступала в чемпіонаті Росії, Польщі, поверталася в Україну для виступів у "Прометеї". У наступному сезоні змагатиметься у чемпіонаті Італії – за клуб "Фіренце".
 • Удруге в складі України виграла Золоту Євролігу. Одна з трьох волейболісток, які були у складі в обох переможних заявках – також Світлана Дорсман (центральна блокуюча) та Христина Немцева (ліберо).
На початок