Марта Костюк здобула найбільшу перемогу у кар'єрі на старті Вімблдону: обіграла восьму ракетку світу

Марта Костюк здобула найбільшу перемогу у кар'єрі на старті Вімблдону: обіграла восьму ракетку світу

Марта Костюк здобула найбільшу перемогу у кар'єрі на старті Вімблдону: обіграла восьму ракетку світу
Arata Yamaoka Tennis Club

Попри кілька перерв через дощ українка здобула вольову перемогу над рейтинговою тенісисткою.

Українська тенісистка Марта Костюк здобула перемогу у першому колі Вімблдону-2023. На старті змагань друга ракетка України здолала Марію Саккарі - восьму ракетку світу.

Костюк стала однією з п'яти українок, що стартували в основній сітці британського Грендслему. Окрім Марти участь у ньому беруть Ангеліна Калініна, Еліна Світоліна, Леся Цуренко та Катерина Байдль.

Друга ракетка України зіграла свій перший матч на Вімблдоні-2023 на день пізніше, ніж планувалося, адже її гру перенесли через дощ у Лондоні. Така ж ситуація сталася і з Калініною - решта українок розпочали свій шлях у турнірі у перший змагальний день, 4 липня.

Суперницею Костюк у першому колі основної сітки Вімблдону стала восьма сіяна – Марія Саккарі із Греції. Для тенісисток ця зустріч стала третім очним протистоянням у кар'єрі: попередні два виграла Саккарі.

Як пройшов матч Саккарі - Костюк

  • Перший сет пройшов за переваги грецької тенісистки. Марія виграла п'ять сетів поспіль, однак не змогла реалізувати сетбол через дощ, який став причиною годинної паузи у матчі.
  • Після поновлення зустрічі фаворитка матчу виграла шостий гейм і взяла сет "під нуль".
  • У другому сеті Костюк змогла взяти гейм за рахунку 0:1, але у наступному ж геймі поступилася.
  • За рахунку 2:1 на користь Саккарі матч знову було перервано через дощ. Після відновлення Костюк змогла зробити брейк, однак у 10-му геймі грецька тенісистка рахунок зрівняла. Тим не менш, наступні два гейми закінчилися на користь українки.
  • У третьому сеті Костюк змогла навіть розгромити супернику. Українка взяла п'ять геймів з шести, після чого довела справу до перемоги.
  • Матч між Костюк та Саккарі тривав майже дві години. Українка припустилася 32 невимушеної помилки, тоді як грецька тенісистка - 47.

Вімблдон-2023, перше коло

Марія Саккарі (Греція, 8) – Марта Костюк (Україна) 1:2 (6:0, 5:7, 2:6)

Що означає цей результат

  • Марта Костюк вперше в кар'єрі здобула перемогу над тенісисткою з топ-10. Перед цим вона програла 14 матчів.
  • Костюк втретє поспіль подолала перший раунд основної сітки Вімблдону-2023. Попередні два розіграші Вімблдону Марта завершувала у другому колі змагань.
  • Після перемоги Костюк на турнірі залишилися чотири українки. Крім Костюк, до другого кола вже пройшли Леся Цуренко та Еліна Світоліна, а також Ангеліна Калініна, яка на старті Вімблдону зіграє проти іспанки Джессіки Манейро.
  • У другому колі Костюк зіграє проти переможниці пари між американкою Алісон Ріск та іспанкою Паулою Бадосою.
На початок