"Гадаю, можу вигравати Грендслеми". Експерша ракетка світу Возняцкі оголосила про поновлення кар'єри в тенісі

"Гадаю, можу вигравати Грендслеми". Експерша ракетка світу Возняцкі оголосила про поновлення кар'єри в тенісі

"Гадаю, можу вигравати Грендслеми". Експерша ракетка світу Возняцкі оголосила про поновлення кар'єри в тенісі
Каролін Возняцкі. Фото: AP Photos

32-річна данка не грала від початку сезону-2020.

Експерша ракетка світу Каролін Возняцкі повернеться до професійного тенісу. Про це 32-річна спортсменка повідомила в матеріалі для видання Vogue.

Возняцкі оголосила про завершення кар'єри наприкінці 2019 року, провівши останній матч на Australian Open-2020. Причиною для закінчення виступів Каролін називала особисті плани на майбутнє поза професійним спортом.

"Я завжди казала собі, що коли прийде час, будуть й інші речі поза тенісом, якими я хочу займатися більше — тоді час іти. Останніми місяцями я усвідомила, що в житті є значно більше, аніж я хотіла б досягнути на корті", — писала Каролін у 2019-му.

Народивши двох дітей у 2021-2022 роках, Возняцкі вирішила повернутися до виступів на найвищому рівні.

Як прокоментувала своє повернення Возняцкі

Колишня лідерка світового рейтингу має намір відновити кар'єру в серпні, на турнірі WTA 1000 в канадському Монреалі. Метою для Каролін буде участь у US Open, на який вона вже отримала вайлдкард від організаторів.

Рішення поновити кар'єру данська тенісистка пояснила жагою до виступів, яку відчула після тривалої перерви.

"Три роки тому, досягнувши майже всього, що я планувала, я пішла з професійного туру. Хотіла створити сім'ю та потребувала перерви. Гадки не мала, скільки ця перерва триватиме".

"Одного дня минулого року я провела кілька [тренувальних] сесій на корті. Коли батько відвідав мене у Флориді, я зрозуміла, що мені потрібна порада. Я тренувалася 20-30 хвилин — не знаю, як довго. Але в один момент я подивилася на нього й сказала: «Здається, я б'ю краще, ніж будь-коли. Чи я це вигадую?». Він сказав, що не вигадую. Тоді я зрозуміла, що маю повернутися сюди".

Амбіції Возняцкі після повернення сягають здобуття другого титулу серії Грендслем та Олімпійських ігор-2024. Єдиним виграним мейджором для данки залишається Australian Open 2018 року.

"Я почну виступи в Монреалі, просто аби повернутися у форму, і тоді вирушимо до Нью-Йорка [на US Open]. Після того в мене буде кілька місяців підготуватися до [Australian Open]. Олімпіада в Парижі теж точно на меті".

"Скільки я зможу грати на найвищому рівні — рік, два, три? Не знаю. Але знаю, що за п'ять років, коли діти підуть до школи, буде вже запізно".

"Чи я нервую? Та ні. Повертаюся до того, що люблю. Так, нервуватиму перед грою. Мене це влаштовує. Чи можу я виграти US Open? Чи можу перемогти на Australian Open? Гадаю, що так".

Каролін Возняцкі: головні здобутки

  • Володарка 30 титулів у турі WTA, включно з головним трофеєм Australian Open 2018 року.
  • Дворазова фіналістка US Open (2009, 2014). Переможниця Підсумкового турніру WTA в сезоні-2017.
  • У жовтні 2010 року вперше очолила світовий залік. На першій сходинці рейтингу за кар'єру провела 71 тиждень.
На початок