Європейські ігри

Європейські ігри

"Трохи сумнівалася у перемозі". Шпажистка Бежура - про перше особисте "золото" у кар'єрі та фінал Європейських ігор

"Трохи сумнівалася у перемозі". Шпажистка Бежура - про перше особисте "золото" у кар'єрі та фінал Європейських ігор

Ексклюзивно
"Трохи сумнівалася у перемозі". Шпажистка Бежура - про перше особисте "золото" у кар'єрі та фінал Європейських ігор
Джоан-Фейбі Бежура. Фото: НОК України

Ексклюзивний коментар української фехтувальниці для Суспільне Спорт.

31-річна Джоан-Фейбі Бежура - володарка першого "золота" України на Європейських іграх у фехтуванні. Українська шпажистка у фіналі одиночного турніру з фехтування на шпагах здолала польку Мартину Сватовську-Венґларчик.

Медаль на Європейських іграх є наразі для Бежури найвищим досягненням у кар'єрі. Перед цим вона лише здобувала медалі на рівні Кубка світу з фехтування: у сезоні 2016/17 вона спершу завоювала "срібло" у Китаї та "бронзу" в Італії. Крім цього, це "золото" стало для неї ще й першим у кар'єрі на великих міжнародних турнірах.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Після перемоги в одиночному турнірі на Європейських іграх українська фехтувальниця дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому підсумувала свій результат.

Бежура сподівається, що особисте "золото" позитивно вплине на виступи жіночої збірної України у командному турнірі. Крім того, фехтувальниця залишилася задоволеною перемогою у фіналі - перед цим вона тричі зустрічалася з полькою Сватовською-Венґларчик, і в усіх трьох сутичках програла.

  • Про результат в особистому турнірі
"Спочатку у пулі було важко. Другий бій я програла, треба буде розібратися, бо пуля була невеликою, лише шість сутичок, останні я виграла. Якщо чесно, то у мене був дуже легкий прохід, один важкий бій - у 1/8 фіналу з олімпійською чемпіонкою [Ерікою Кірпу]. А так, у цілому, був не дуже важкий прохід, якщо чесно. Немає команд Франції, Італії, вони - гідні суперники. Тож, було легше".
  • Про вплив перемоги на виступи у команді

"Чи допоможе перемога виступам у командному турнірі? Побачимо. Сподіваюся, що і моїй команді вона дасть наснаги. Це будуть олімпійські кваліфікаційні командні змагання. Тож, так, це приємно, але у нас ставка та мета - командні [змагання]".

  • Про фінальний бій з полькою Сватовською-Венґларчик

"Я колись їй програвала дуже давно, можливо десь у 2017 році. Більше з нею не фехтувала. Трішки напружилася, бо для мене вона важкий суперник. Але я перемогла. Чи відчувала у фіналі, що все можу? Ні. Спершу до рахунку 8:9, коли програвала, то трохи сумнівалася у своїй перемозі. Тренер сказав, що робити, думаю - спробую, а що втрачати?"

Європейські ігри для Бежури продовжаться у четвер, 29 червня, коли відбудеться командний турнір з фехтування у жіночій шпазі.

Хто така Джоан-Фейбі Бежура

  • 31-річна українська шпажистка з Києва.
  • Бежура - 4-разова призерка етапів Кубка світу з фехтування: крім "срібла" та "бронзи" в особистих турнірах, на рахунку шпажистки "золото" та "бронза" у команді.
  • У світовому рейтингу шпажисток Бежура наразі займає 53-е місце.
На початок